Ģimenes ārstu streika laikā pacienti primārās aprūpes palīdzību var meklēt tuvākās slimnīcas uzņemšanas nodaļā

0 Komentāru

Veselības ministrija publiskojusi plānu, kur ģimenes ārstu streika laikā pacienti varēs saņemt palīdzību. Šāda iespēja būs, lai arī jārēķinās ar garākām rindām. Cik ilgi neērtības turpināsies, pagaidām nav skaidrs.

Līdz piektdienas pēcpusdienai Veselības ministrijai joprojām nebija informācijas, cik un kuri ģimenes ārsti streikos. Tāpēc esot izstrādāts plāns ļaunākajam scenārijam gadījumā, ja streikotu visi ģimenes ārsti. No pirmdienas plkst. 12.00 pacienti primāro palīdzību varēs saņemt tuvākās slimnīcas uzņemšanas nodaļās, veselības centros, poliklīnikās, kā arī citās veselības aprūpes iestādēs, tostarp tajās ģimenes ārstu praksēs, kas streikā nepiedalīsies. Šāda kārtība attiecas arī uz bērniem.

“Protams, kur ar bērniem vairāk ir saistītas tās vietas, piemēram, bērnu slimnīcā tur bērnus vajag vest primāri, bet reģionos var mazos pacientus vest uz slimnīcu uzņemšanas nodaļu,” norāda veselības ministre Anda Čakša.

Nacionālā veselības dienesta mājaslapā darbojas interaktīva karte par primārās veselības aprūpes saņemšanas iespējām. Visu diennakti darbosies arī pacientu konsultatīvais tālrunis.

“Šeit ievietota informācija par tiem, kas ir saskaņoti, bet joprojām turpinās šo informāciju saskaņot. Ir izveidoti arī jauni dežūrārstu punkti, kuri strādās arī darba dienās nevis brīvdienās un vakara stundās, kā tas bija līdz šim,” saka Nacionālā veselības dienesta Ambulatoro pakalpojumu nodaļas vadītāja Līga Gaigala.

Ārstiem speciālistiem ir piešķirtas tiesības izrakstīt kompensējamos medikamentus. Ja vecākiem būs nepieciešama ārsta zīme bērnu nosūtīšanai uz nometni, arī to varēs saņemt visās vietās, kur streika laikā sniegs primāro veselības aprūpi.

“Arī tie vecāki, kuri bērniem pēc kalendāra ir pienācis laiks vakcinēties, noteikti var vērsties pie dežūrārstiem vai vakcinācijas kabinetos un saņemt bērnam nepieciešamo vakcināciju,” teic Veselības ministrijas valsts sekretāra vietniece Daina Mūrmane-Umbraško.

Veselības ministrijā atturas no prognozēm, cik ilgi varētu notikt streiks. Ministre aicina atteikties no streikošanas vispār, jo papildu finansējums veselības aprūpei ir valdības prioritāte. Ministrijā ir gatavi turpināt sarunas ar dakteriem.

0 Komentāru