Ģimenes ārstu palīgi nestreikos, bet māsas vēl nav izlēmušas

1 komentārs
Ģimenes ārstu palīgi nestreikos, bet māsas vēl nav izlēmušas
Edijs Pālens / LETA

Gaidāmajā ģimenes ārstu streikā Latvijas Ambulatorā dienesta ārstu palīgu profesionālā biedrība (LADĀPPB) neplāno piedalīties, savukārt Latvijas Māsu asociācija vēl nav izlēmusi, vai piedalīsies.

Ārstu palīgu pārstāvošās asociācijas priekšsēdētājs Juris Raudovs norāda, ka biedrība atbalsta streiku un daļēji tā prasības, tomēr streikā nepiedalīsies.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Ja mēs atbalstītu visas izvirzītās prasības, tad mēs streikotu,” pauda Raudovs. Viņš piebilda, ka biedrība atbalsta prasību par algu pieaugumu, bet ir citas prasības, kurām nepiekrītot. Raudovs arī norādīja, ka asociācija nav aicināta uz sarunām streika komitejā.

Latvijas Māsu asociācijas vadītāja Dita Raiska aģentūrai pastāstīja, ka asociācija vēl nav sazinājusies ar organizatoriem, tāpēc vēl nezina, vai streikā piedalīsies. “Šīs nedēļas laikā mēs sazināsimies ar streika organizatoriem. Šobrīd grūti paust atbalstu, jo ir jāsaprot, kāds ir definētais streika pamatojums,” pauda Raiska.

Savukārt Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijas (LLĢĀA) vadītāja Līga Kozlovska aģentūrai apstiprināja, ka asociācija streiku atbalsta un noteikti tajā piedalīsies.

“Mēs varam pārstāvēt tikai savu specialitāti, bet, ja varētu mēs pārstāvētu visus Latvijas ārstus, jo tas ir pacienta veselības labā un tikai kopā mēs varēsim ko panākt. Mēs atbalstām Bērnu slimnīcas un Stradiņu slimnīcas māsu prasības, arī Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas un streika komitejas aicinājumu, un streikā domājam piedalīties,” pauda Kozlovska.

Jau ziņots, ka ģimenes ārsti, nepanākot vienošanos ar Veselības ministriju (VM) par izlīgšanas komisijas veidošanu, nolēmuši streikot, pārtraucot darbu līdz vienošanās panākšanai ar ministriju. Ģimenes ārsti plāno sākt streiku 3. jūlijā. Streika laikā tiks pārtraukta ģimenes ārsta pakalpojumu sniegšana līdz brīdim, kad izdosies panākt vienošanos ar VM un valdību par streika prasību izpildi.

VM vakar informēja, ka meklēs iespējas ģimenes ārstu streika laikā nodrošināt iedzīvotājiem nepieciešamos veselības aprūpes pakalpojumus. Kā informēja ministrijas pārstāvis Oskars Šneiders, VM lūgs Latvijas Ģimenes ārstu asociācijai sniegt informāciju par tiem ģimenes ārstiem, kuri no 3. jūlija nesniegs valsts apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus, lai varētu organizēt iedzīvotājiem nepieciešamo veselības aprūpes pakalpojumu nodrošināšanu.

Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas prezidente Sarmīte Veide otrdien Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma” teica, ka līdz trešdienai asociācija ir aicinājusi pieteikties ārstus, kuri piedalīsies streikā. Pēc tam par to skaitu tikšot informēti iedzīvotāji. Veide gan nesolīja publiskot konkrētās ārstu prakses.

TOP komentāri

  • Naģja bļaģa (Nadīne)
    0 0 0

    Naģja bļaģa (Nadīne)

    Panākumi streikiem nekad nebūs, jo nav vienprātības, katrs tikai par sevi cīnās..Tikai tautas kopībā slēpjas spēks un panākumi cīnoties visiem kopā par savām tiesībām, bet ne katram arodam atsevišķi.veselības aprūpe skar ikvienu!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl