Ģimenes ārstu atalgojums ir 600-800 eiro mēnesī. Māsas saņem vēl mazāk

28 komentāri
Ģimenes ārstu atalgojums ir 600-800 eiro mēnesī. Māsas saņem vēl mazāk

Palielinot sociālās iemaksas, valdība cer rast papildu finansējumu arī mediķu atalgojumam. Vidēji par trešdaļu tam būtu jāpalielinās nākamgad. Taču šis solījums vismaz pagaidām nav pārliecinājis ģimenes ārstus. Ģimenes ārstu asociācija šonedēļ paziņoja, ka 3. jūlijā pieteikusi streiku.

Par sava atalgojuma lielumu ģimenes dakteri publiski nerunā, taču neoficiāli izskan, ka uz rokas ārsti vidēji nopelna no 600 līdz 800 eiro. Māsas pelna mazāk.

Veselības ministre Anda Čakša iepriekš izteicās, ka no ģimenes ārstiem sagaida augstu darba kvalitāti un pāreju uz e-veselības sistēmu.

Tādā gadījumā ģimenes ārsti nākamgad varētu pelnīt par trešdaļu vairāk nekā šobrīd. Atalgojuma pieaugumu nodrošinātu, visiem paceļot sociālo nodokli par procentu.

Laima Upeniece
ĢIMENES ĀRSTE, PEDIATRE

Varētu priecāties, ka ir pozitīva virzība uz algu paaugstināšanu, bet tajā pašā laikā es šorīt dzirdēju, ka paaugstinājums būs uz nodokļu maksātāju rēķina. Es nezinu. Izskatās ar vienu roku atņems, ar otru dos un finālā būs tas pats.

Lai gan ministrija sola algu pieaugumu, ārsti no streikošanas nesteidz atteikties. Pirmkārt, viņi nav pārliecināti, ka solījumi piepildīsies, otrkārt, nav pārliecība, ka sociālā nodokļa celšana ir atbilstošs mehānisms, lai celtu algu dakteriem.

Ārstus sarūgtina ministrijas ierēdņu neretie paziņojumi, ka e-veselības sistēma darbojas, bet ārsti tik iestājas pozā un to nelieto. Viņa ir gatava strādāt ar e-veselību, bet šobrīd tā esot pārāk lēna.

TOP komentāri

 • Andis Kazāks
  +8 +8 0

  Andis Kazāks

  Nez kā tie ģimenes ārsti par tik mazu algu,atļaujās pāris reizes gadā aizbraukt ceļojumā,uzturēt ģimeni,nomaksāt komunālos,braukt ar pajauniem autiņiem,strādāt pa 6 stundām dienā un arī savu garderobi nepirkt humānajās?
 • marta

  marta

  Ja ģimenes ārsts katru dienu strādā tikai 5 stundas,tā nav nemaz tik maza alga.,
 • Josh Richards
  +8 +7 -1

  Josh Richards

  Turpinam raudat. Tas nekas, ka 90% no tiem gimenes arstiem ir privatprakses vai cits darbs privatklinikas, par naudu, nopelnito papildus seit neviens neruna

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl