Ģimenes ārsti piesaka streiku; Veselības ministrija vēl cer vienoties

1 komentārs
Ģimenes ārsti piesaka streiku; Veselības ministrija vēl cer vienoties
Foto: f64

Lai tiktu sadzirdēti, pie galējiem līdzekļiem nolēmuši ķerties ģimenes ārsti – 3. jūlijā pieteikts streiks. Situāciju ģimenes medicīnā viņi raksturo kā kritisku. Valsts jau ilgstoši nemaksājot taisnīgu atalgojumu par ģimenes ārsta darbu un vienlaikus prasot pildīt birokrātiskas prasības, kurām nepieciešams arvien vairāk laika un naudas.

Sarmītei Veidei šī ir parasta darba diena – cits pēc cita kabinetā jāpieņem pacienti. Vienīgi telefons uz galda ir karsts. Ģimenes ārsti pieteikuši streiku. Pretējā gadījumā ministrijā neviens viņus nesadzird.

“Mēs jau pēdējo gadu laikā visu laiku esam informējuši VM par problēmām. Diemžēl darba grupās mūs uzklausa, bet tālāk nekas nenotiek. Nenotiek rīcība,” viņa saka.

Veide atgādina par protesta akciju, kad pirms gada stāvēja ar plakātiem pie valdības ēkas. Arī toreiz izvirzītās prasības tā arī palikušas – uzklausītas, bet neizpildītas. Tagad nolemts – no jūlija jāstreiko.

Galvenais, pret ko ārsti iebilst, ir arvien pieaugošā slodze un nemainīgais atalgojums. Bez papildus māsu un ārstu palīgiem vairs nevarot tikt galā, bet atalgojums nesedz pat komunālos rēķinus. Par vienu pacientu – neatkarīgi, vai viņš vizītē atnāk vienu vai desmit reizes, valsts ģimenes ārstam maksā 1,25 eiro. Prasība ir trīs gadu laikā šo summu audzēt līdz 2,75 eiro.

Tāpat – palielināt manipulāciju tarifus, celt palīgu algas un dot ilgāku pārejas periodu e-sistēmu uzsākšanai. Par streiku nobalsojusi puse asociācijas biedru – 600. Viņiem sola pievienoties arī Lauku ģimenes ārstu prakses.

“Kas notiek, ja Veselības ministrija nav atsaucīga? Notiek streiks. Dienu, divas, varbūt ilgāk. Tiek apturēta primārā aprūpe valstī. Ir neatliekamā palīdzība. Varēs vērsties slimnīcu uzņemšanas nodaļās,” teic Veide.

Ģimenes ārsti sevi sauc par vienus no ministrijai neērtākajiem. To, ka ierēdņi nebūtu piekrituši Izlīgšanas komisijai, ministrijā noliedz un aicina ārstus uz tikšanos jau nākamnedēļ. Vienošanās jāpanāk līdz jūnija beigām.

TOP komentāri

  • Andis Kazāks
    0 0 0

    Andis Kazāks

    Es arī vēlos strādāt Latvijā un saņemt pieklājīgu un 2017 gadam atbilstošu algu nevis pabalstu.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl