Ģimenes ārsti pēc streika tā arī nepanāk savu prasību izpildi

1 komentārs

Ģimenes ārstu streika galvenā prasība bija palielināt kapitācijas naudu – tā tiek dēvēts pamatmaksājums par ģimenes ārstu veikto darbu un prakses izdevumiem. Taču savu prasību izpildi viņi nepanāca. Turklāt Veselības ministrija paziņojusi, ka 524 ģimenes ārstiem kapitācijas naudu nemaksās par tām dienām, kuras ģimenes ārsti pavadīja dīkstāvē. 

Ģimenes ārsti neiebilst, ka viņiem netiek samaksāts par nedarīto darbu. Taču mediķis sašutuši, ka Nacionālais veselības dienests nolēmis atņemt visu kapitācijas naudu, lai arī maksu par darbu tajā veido tikai puse. Pārējais esot piemaksas par pacientu aprūpi.

Taču Nacionālais veselības dienests šādam traktējuma nepiekrīt. Likums kapitācijas naudu neļaujot dalīt, savukārt par papildu darbiem, kas veikti streika laikā, tiekot maksāts atsevišķi.

Tikmēr ģimenes ārsti gatavi savas prasības aizstāvēt tiesā.

Jāpiebilst, ka summas, par kurām ir runa, ir visai prāvas. Vidēji ģimenes ārstu prakses ienākumi streika dēļ varētu sarukt par 175 eiro jeb būt 734 eiro.

TOP komentāri

  • MR
    +1 +1 0

    MR

    alkatīgie blēži savu panāca ,valsts maksās arī par nestrādāto laiku.Daudzi uz streika uzvārījās sniedzot tikai paaugstinātas maksas pakalpojumus .veidei ar savu brīnumjuristi nav skaidrs ,ka tikai par to ka cilvēki nomācījušies daudzus gadus valsts daudzu tūkstošu algu negrib garantēt neprasot kvalitāti pretī

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl