Ģimenes ārsti par vakcinēšanu pret Covid-19 saņems papildu atlīdzību

7 komentāri
Ģimenes ārsti par vakcinēšanu pret Covid-19 saņems papildu atlīdzību
IEVA LEINIŠA, LETA

Ģimenes ārsti, kas nodrošinās vakcinēšanu pret Covid-19, saņems papildu atlīdzību, trešdien žurnālistiem apgalvoja veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).

Pēc politiķa paustā, vairākās sanāksmēs ar ģimenes ārstu organizācijām ir diskutēts par vakcinēšanas procesa organizēšanu, sākot ar senioru potēšanu.

“Aicinu visus novērtēt, ka tas ir atbildīgs uzdevums. Mēs gatavojamies vakcinēt mūsu visneaizsargātākos, trauslākos un visapdraudētākos cilvēkus, un viņu mums ir daudz. Tas ir liels solis vakcinēšanas projekta īstenošanā,” uzsvēra politiķis.

Pēc viņa paustā, to nav iespējams izdarīt rīt vai parīt, un ir jāsagatavojas. Jābūt arī pārliecinātiem, ka ģimenes ārsti ir saņēmuši informāciju un instrukcijas, ka asociācijas ir spējušas nodot nepieciešamo informāciju kolēģiem, lai ģimenes ārsti var atbildēt uz savu pacientu jautājumiem mierīgi un izsmeļoši, lai vakcinēšanas process ritētu raiti.

“Šorīt mēs panācām vienošanos par papildu resursiem, kas ģimenes ārstiem ir nepieciešami. Mēs saprotam, ka ģimenes ārstiem šis darbs, šī vakcinācija prasīs papildu noslodzi paralēli tam, ka viņi sniedz palīdzību saviem esošiem pacientiem pie parastām saslimšanām,” skaidroja Pavļuts.

Ar ģimenes ārstu organizācijām esot panākta vienošanās, ka ārsti saņems papildu atlīdzību un attiecīgi Nacionālais veselības dienests (NVD) noteiks šim nolūkam īpašu tarifu.

“Mums ir ļoti svarīgi, lai ģimenes ārsti būtu iesaistīti tieši senioru un vēlāk, nākamajā posmā, arī hronisku pacientu vakcinēšanā, jo tieši ģimenes ārsti savus pacientus pazīst vislabāk, un šī partnerība mums ir stratēģiski svarīga,” akcentēja ministrs.

Plānots, ka ģimenes ārstu prakšu, kurās tiks nodrošināta vakcinēšana, saraksts tiks publiskots NVD mājaslapā.

Lasi vēl: 
7 komentāri