Ģimenes ārsti gatavojas protestiem, pieļauj streiku

Komentāri

Ģimenes ārsti gatavojas protesta akcijām. Ārstus neapmierina e-veselības ieviešanas gaita un nepietiekamais nozares finansējums. Taču pēc šodienas apspriedes ārsti vēl nebija gatavi apstiprināt nesenos draudus, ka varētu pat rīkot streiku.

Ģimenes ārstus satrauc divi jautājumi – e-veselības sistēmas ieviešana un atalgojums. Valdības šīsnedēļas lēmums par deviņiem mēnešiem pārcelt datumu, kad visiem būs obligāti jāsāk lietot e-veselības sistēma, nav devusi rezultātu. Ārsti sūdzas, ka sistēmā nav iespējams reģistrēt visus pacientus un daudz laika aizņem recepšu izrakstīšana.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ģimenes ārsti ir gatavi protestēt arī pret to, ka visiem nozares mediķiem nākamgad nav plānots atalgojuma pieaugums.

Šodien Ģimenes ārstu asociācijas valde vienojās, ka pēc Jaunā gada organizēs plašu protesta akciju. Tiesa gan, valde neuzņēmās atbildību izlemt par to, kā šie protesti izpaudīsies.

Ģimenes ārstiem tikšot nosūtītas anketas, lai noskaidrotu kāds protesta veids tiks īstenots. Neesot izslēgts arī streiks. Par to, kad un kā notiks protesti, būšot zināms jau gada beigās.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl