Ģimenes ārste: Mēs bezjēdzīgi “nostarojam” tautu!

2 komentāri

Lauku Ģimenes ārstu asociācija aicina pārtraukt Latvijas tautas “nostarošanu”. Radioloģisko izmeklējumu skaita ziņā Latvija ir viena no pirmajām Eiropā.

Pacienti pārāk bieži tiek sūtīti uz rentgenam un datorizmeklēšanām, uzskata Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijas vadītāja Līga Kozlovska. Tas esot viens no riska faktoriem vēža attīstībai. Viņasprāt, radioloģisko izmeklējumu skaitu vajadzētu būtiski samazināt.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Līga Kozlovska, Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijas vadītāja

Mēs “nostarojam” tautu ar bezjēdzīgi ar nevajadzīgi daudzajiem kompjūteriem, viens kompjūters ir 300 plaušu rentgeni. Tas nozīmē, ka mēs īstenībā gan uz DEAKiem, invaliditāti kārtojot, gan uz arodslimībām nepārtraukti taisot atkārtotus rentgenus, un arī pacientiem pašiem prasot “dakteri, dodiet man nosūtījumu uz kompjūteru visam vai mugurai”, mēs īstenībā bez pamatojuma nostarojam cilvēkus, bet tajā pašā laikā paši palielinām medicīniski arī caur pacientiem onkoloģisko slimību pieaugumu.

TOP komentāri

 • je
  +1 +1 0

  je

  es neapmeklēju ārtu tā iemesla pēc,ka izraksta zāles kaudzēm un man tā tomogrāfijas un rengeni nav vajadzīgi,pat neatminos,kad pēdējo x esmu to darījusi!!!!
  LAI DIEVS DOD LABU VESELĪBU!!!!!
 • Liena
  0 0 0

  Liena

  Rentgena izmeklējumi vajadzīgi, lai noteiktu diagnozi, bez tam, ikvienam pirms tam ir jāparakstās, ka ir informēts par starojuma kaitīgumu. Vai kāds ir iedomājies, ka vēl lielāku ļaunumu paši sev nodara smēķētāji, kuri savās plaušās ieelpo radioaktīvo Poloniju 210, kas ir patiesais cēlonis plaušu vēzim, bet no rentgena baidās vairāk kā no nāves,taču tad laikus uzzinātu, ka plaušās ir vēzis.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl