Ģimene divus gadus cīnās ar ierēdņiem, lai bērns ar kustību traucējumiem varētu mācīties parastā skolā

8 komentāri
Ģimene divus gadus cīnās ar ierēdņiem, lai bērns ar kustību traucējumiem varētu mācīties parastā skolā
LNT

Šī diena ir īpaša arī kādai ģimenei, kas piedzīvojusi divu gadu ilgu cīņu ar ierēdniecību, lai panāktu, ka bērnam, kurš pārvietojas ratiņkrēslā, ir tādas pašas tiesības apmeklēt parasto skolu kā visiem pārējiem bērniem.

Septiņgadniece Katrīna pirmo skolas dienu gaidīja kā jebkurš pirmklasnieks. Ar lielu pacilājumu. Diemžēl meitene jau no dzimšanas spiesta pārvietoties ratiņkrēslā. Vecāki gan to neuzskatīja par šķērsli, lai bērnu nelaistu parastā skolā mācīties kopā ar citiem skolēniem parastā klasē. Pašvaldība gan bija citās domās. Sākotnēji par to pat dzirdēt negribēja.

Vecāki gan uzstāja, ka tas, ka Katrīnai ir pārvietošanās grūtības, ne mazākā mērā neattiecas uz meitenes intelektuālajām spējām. Lai šodien Katrīna būtu starp Rīgas Igauņu pamatskolas audzēkņiem, ģimenei bija jāpiedzīvo divu gadu grūts ceļš. Pirmkārt, lai pārliecinātu ierēdņus, otrkārt, lai atrastu piemērotu skolu.

Video

Rīgas Igauņu skola nenobijās Katrīnas gadījumā. Lai gan vide mācību iestādē bija absolūti nepiemērota skolēnam ar pārvietošanās grūtībām un bija vien pliks solījums no pašvaldības, ko darīt lietas labā, direktorei likās pats par sevi saprotams fakts, ka Katrīna mācīsies pie viņiem. Vispirms jau Katrīnas māsa mācās šajā skolā. Otrkārt, sava veselības stāvokļa dēļ Katrīnai bieži nākas uzturēties Tallinā, tāpēc igauņu valoda, ko šajā skolā apgūst, viņai lieti noderēs. Turklāt direktore akcentē, – ieguvēja šajā situācijā būs ne tikai Katrīna, bet arī pārējie skolasbiedri.

Šobrīd skola daļēji jau pielāgota bērniem ar kustību traucējumiem. Vēl tikai tiek gaidīts solītais pacēlājs. Katrīnas mamma atzīst – bez atbalsta komandas, domājot dažādas invalīdu biedrības, šo panākt būtu neiespējami, lai gan valsts Izglītības likumā pateikusi, ka skola ir paredzēta jebkuram bērnam.

Katrīna, kurai smaids šodien no sejas nepazūd, zina, kāpēc jāiet skolā. “Lai mācītos,” teic meitene.

Katrīnai skolas gaitās palīdzēs arī valsts apmaksāts asistents, taču šodien, kamēr vēl skolā nav ierīkots pacēlājs, īstā vietā ir tēta atbalsts.

8 komentāri