Komentāri

Getliņu tomātus jau vairākus gadus var nopirkt daudzos Latvijas veikalos, bet jau jūnijā tiem pievienosies arī gurķi. Turklāt tos audzēs, izmantojot jaunu tehnoloģiju – LED apgaismojumu.

SIA “Getliņi Eko” gurķus audzēs nepilnus 3000 kvadrātmetrus plašā siltumnīcā. Uzņēmums cer no kvadrātmetra gadā ievākt 200 kilogramus gurķu. Pirms jauno siltumnīcu celt, Getliņi divus gadus sadarbībā ar Varšavas Universitāti pētīja, vai LED apgaismojums gurķu audzēšanā vispār var būt efektīvs. Un tagad tas kļuvis par pirmo uzņēmumu pasaulē, kas šāda veida gaismu siltumnīcā izmanto praksē.

Imants Stirāns
SIA “Getliņi Eko” valdes priekšsēdētājs

Uz pusi mazāk elektrības patēriņš, un 30% raža klāt. Ne tāpēc, ka augs vairāk ražo, bet tāpēc, ka uz kvadrātmetru par 30% vairāk var iesēt. Bet vispār jau tikai tāpēc, ka bija Eiropas atbalsts šim apgaismojumam, jo tas ir nenormāli dārgs prieks.

Jaunās siltumnīcas uzceltas pusgada laikā. Projektā ieguldīti 3,8 miljoni eiro, un pirmā gurķu raža gaidāma pēc divām nedēļām. Nākotnē SIA “Getliņi Eko” plāno gurķus paši arī marinēt.

Foto

Video

Lasi vēl