Gerhards par opozīcijas darbības ierobežošanu RD: Manā ieskatā, šis nolikums būtu atceļams

4 komentāri

Opozīcijas deputātu darbības ierobežošana, limitējot uzdodamo jautājumu skaitu, pārtraukumu izsludināšanu un citus instrumentus, neatbilst demokrātijas principiem. Šādu viedokli pauž pašvaldības uzraugošais vides un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards.

Rīgas dome, kurā valdošajiem politiķiem ir tikai divu balsu pārsvars, pēc debatēm teju visas nakts garumā ar balsu vairākumu pieņēma grozījumus, kuri paredz, ka turpmāk deputātiem sēdēs būs tiesības izskatāmā jautājuma ziņotājam uzdot ne vairāk kā trīs jautājumus.

Tāpat deputāti viena jautājuma skatīšanas laikā papildus apspriedēm varēs ņemt tikai vienu pārtraukumu. Pirms grozījumus nav parakstījis domes priekšsēdētājs, pašvaldību darbu uzraugošā Vides un reģionālās attīstības ministrija nekādas darbības vēl neveiks. Taču, ja Nils Ušakovs tos parakstīs, ministrs pauž apņemšanos tos atcelt.

Kaspars Gerhards

Kaspars Gerhards
vides un reģionālās attīstības ministrs, VL-TB/LNNK

Demokrātiskā valstī deputātam ir tiesības uzdot tik daudz jautājumu, cik tas ir nepieciešams, gan ziņotājam, gan iesniedzējam, kamēr deputāts guvis pārliecību, ka domes lēmums tiks pieņemts atbilstoši normatīvo aktu prasībām. Jautājumā par domes darba organizāciju, protams, ir dažādi risinājumi, bet ierobežot kaut kā tiesības nav pieņemami… Mūsu ieskatā, ministrijas ieskatā, manā ieskatā – šis nolikums būtu atceļams.

Kā iepriekš skaidroja valdošie domes politiķi, šāds priekšlikums iesniegts, lai optimizētu domes darbu un izvairītos no domes sēžu novilcināšanas. Tikmēr opozīcija visu pieļaujamo instrumentu izmantošanu izmanto Nila Ušakova un Andra Amerika tandēma kritizēšanai, uzskatot, ka viņu darbības stils apdraud demokrātiju, ir autokrātisks.

Foto: LNT

4 komentāri