Gerhardam būs jāatbild par izšķērdīgiem iepirkumiem

0 Komentāru

Saistībā ar uzņēmēju Māri Martinsonu nepatikšanās nonācis arī vides un reģionālās attīstības ministrs, Nacionālās apvienības pārstāvis Kaspars Gerhards. Visai negaidīti Saeimas komisijā atbalstīts opozīcijas pieprasījums ministram, kura pamatā ir izšķērdīgi iepirkumi Salaspils kodolreaktora demontāžā.

Lēmumprojektu, ko dažkārt dēvē par soli pirms ministra demisijas pieprasījuma, atbalstīja vairāki valdošās koalīcijas deputāti, kuri tādējādi gribot raidīt nepārprotamu signālu ministram, ka nodokļu maksātāju nauda ir jāciena.

Pieprasījums, ko Saeimā iesniedza opozīcijā esošā Latvijas Reģionu apvienība, pausts sašutums par potenciālu izšķērdību divos ministrijas paspārnē organizētos konkursos – par Salaspils kodolreaktora demontāžu un jaunas tvertnes izbūvi radioaktīvo atkritumu glabātavā “Radons”.

Abos konkursos piedalās un otrā jau uzvarējusi ar skandalozo uzņēmēju Māri Martinsonu saistītā būvkompānija “Velve”. Abos piedāvātā cena vairākas reizes pārsniedz plānoto līgumcenu. Konkursā par Radioaktīvo atkritumu tvertnes izbūvi Velve uzvarēja ar desmit miljonu piedāvājumu, lai arī valsts budžetā tam atvēlēti tikai divi. Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs Velves konkurentus ar daudz zemākiem piedāvājumiem bija izbrāķējis. Pieprasījumu komisijas deputātu sašutumu šodien vairoja arī tas, ka par nozari atbildīgais Gerhards neatrada laiku, lai sadārdzinājumu skaidrotu.

Nesaņēmuši skaidru atbildi uz jautājumu, kāpēc konkursā uzvarējis piedāvājums, kas piecas reizes pārsniedz budžeta iespējas, opozīcijas pieprasījums Gerhardam negaidīti tika daļēji atbalstīts. Par balsoja koalīcija ietilpstošas “Vienotības” deputāti.

Komisija uzskata, ka konkursi ir organizēti neprofesionāli, tāpēc sagaida, ka Gerhards ieradīsies Saeima un sniegs atbildes.

“Šī ir pirmā reize 12. Saeimas sasaukuma laikā, kad atbalstīts opozīcijas pieprasījums kādam no valdības ministriem. Ja Gerharda atbildes Saeimas vairākumu neapmierinās, jautājumi var pārtapt lēmumprojektā par Gerharda demisijas pieprasījumu. Ņemot vērā vēlēšanu tuvumu un bailes, ka līdzīgs liktenis varētu sagaidīt arī citus koalīcijas pārstāvjus, visticamāk, Gerhardam par amata zaudēšanu gan satraukties nav pamata,” norādīja Augusts Brigmanis.

0 Komentāru