Ģenerālprokurors: Tukumā degušais NMPD darbinieks neinformēja policiju par draudu turpināšanos

4 komentāri

Tukumā degušais un vēlāk mirušais Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) darbinieks neinformēja policiju par to, ka turpināja saņemt draudus, intervijā TV3 raidījumam “900 sekundes” sacīja ģenerālprokurors Juris Stukāns.

Viņš norādīja, ka pirmais ar konkrēto personu saistītais gadījums, kas nonāca Tukuma policijas redzeslokā, bija “saistīts pilnīgi ar citiem gadījumiem”, nevis ar homofobiju vai vēlāk saņemtajām draudu īsziņām.

Ģenerālprokurors Juris Stukāns

“Tā, kā tas tika pasniegts, saistībā ar homofobiju, policijai vispār šādas informācijas nebija. To arī apstiprina otrs cietušais – viņi bija saņēmuši īsziņas, bet diemžēl policijā nav vērsušies, un policija par turpmākajiem draudiem neko nezināja. Tāpēc šeit diemžēl nav bijusi skaidrība par apstākļiem, kas bijuši, tāpēc pilnīgi nepamatoti ir sacelta šī ažiotāža.”

Viņš uzsvēra, ka, ja kaut vai publiskajā telpā būtu izskanējusi informācija par saņemtām homofobiskām draudu īsziņām, policija būtu reaģējusi, taču “diemžēl cietušais šo informāciju paturēja pie sevis”. “Ja viņš būtu par to visu ziņojis, policija būtu iesaistījusies,” apgalvoja Stukāns.

Kā ziņots, Valsts policija Tukumā degušā un vēlāk mirušā NMPD darbinieka lietu izmeklē kā novešanu līdz pašnāvībai, taču pierādījumi nedod pamatu uzskatīt, ka noticis homofobisks noziegums.

Tāpat, novērojot, ka publiskajā vidē izskan subjektīvi viedokļi un minētas dažādas notikušā versijas, vienlaikus paužot nesapratni par izmeklēšanas detaļu neatklāšanu, policija atgādina, ka izmeklēšana nav veicama publiski, apspriežot katru soli vai iegūto informāciju.

Tā tiek veikta objektīvi un kompleksi ciešā prokuratūras uzraudzībā, turklāt policija pārbauda visas versijas, apstākļus un faktus, kas varētu būt saistīti ar notikumu Tukumā.

Lasi vēl:

4 komentāri