Ģenerāļa Baloža dzimtās mājas tuvu sabrukšanai

1 komentārs
Ģenerāļa Baloža dzimtās mājas tuvu sabrukšanai

Beidzot rasts risinājums kā turpmāk uzturēt Latvijas Bruņoto spēku virspavēlnieka, ģenerāļa Jāņa Baloža dzimtās mājas, Trikātas pagastā kuras pašlaik ir gaužām bēdīgā stāvoklī.

Kaut arī īpašumam ir saimnieks, un pat neraugoties uz vēsturisko nozīmību, mājas ir pamestas. Tās draud kuru katru brīdi sagāzties – jumts caurs, sijas izpuvušas un tā vien šķirt, ka pie stiprākas vēja brāzmas, viss sabruks.

Pašvaldībā skaidro, ka ēkas un teritorija ap tām ir privātīpašums, un pašvaldībai nav tiesību te neko darīt. Īpašnieks ir Baložu dzimtas mantinieks, kurš dzīvo Kanādā. Šovasar viņš esot ieradies Latvijā lai izteiktu savu vēlmi un priekšlikumu par “Vēžnieku” tālāko likteni.

Lai realizētu šo ieceri, pašvaldībai šāds fonds jāizveido pieaicinot dažādas militārās organizācijas. Tas ļautu pamazām īpašumu sakopt, iespējams atjaunot ēkas un organizēt šajā vietā militāras jauniešu nometnes, mācības un izglītojošus pasākumus. Pašvaldība jau esot izsūtījusi vēstules Aizsardzības ministrijai un Latviešu organizācijām ārvalstīs, ar aicinājumu iesaistīties fonda dibināšanā.

1 komentārs