Galerija: pikets Rīgā solidaritātei ar Baltkrieviju

2 komentāri
Galerija: pikets Rīgā solidaritātei ar Baltkrieviju
KRISTĪNE ŽILDE-KRĒVICA, TV3 ZIŅAS

Sestdien, 29.maijā, piketā solidaritātei ar Baltkrieviju Jaņa Rozentāla laukumā, Rīgā, ieradušies vairāki ieradās cilvēki ar Baltkrievijas vēsturisko baltsarkanbalto karogu, novēroja TV3 Ziņas.

Piketētājiem rokās bija plakāti ar protestu laikā nogalināto cilvēku fotogrāfijām un datumiem, kā arī plakāti ar dažādiem uzrakstiem, tostarp “Apturi teroru, nestāvi malā!”.

Uz kāda plakāta bija uzzīmēts arī Rīgas mērs Mārtiņš Staķis (AP) attēlots kā supervaronis, ņemot vērā viņa lēmumu izkārt un paturēt Baltkrievijas vēsturisko karogu Pasaules čempionāta hokejā laikā Rīgā, neraugoties uz Starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) aicinājumu to noņemt, pretējā gadījumā būšot jānoņem IIHF krogi, ko Staķis arī izdarīja.

Lasi vairāk šeit: Staķis pēc IIHF prezidenta pieprasījuma novāks čempionāta un organizācijas karogus, bet Baltkrievijas vēsturisko karogu atstās

Kā redzams fotoattēlos, cilvēki izretojušies, ievērojot epidemioloģiskos drošības noteikumus.

Piketu rīko vietējā baltkrievu kopiena. Piketa organizatori atzīmēja, ka sestdien aprit gads kopš ieslodzījumā atrodas nereģistrētais Baltkrievijas prezidenta amata kandidāts Sergejs Cihanouskis. Viņa dzīvesbiedre, pašreizējā Baltkrievijas opozīcijas līdere Svjatlana Cihanouska šajā dienā izsludinājusi Vispasaules piketu solidaritātei ar Baltkrieviju.

Cihanouska iepriekš paziņojusi, ka sestdien, 29.maijā, organizē starptautisku solidaritātes akciju, kurā tiks apliecināts atbalsts Baltkrievijas iedzīvotājiem.

Akcija notiek 29.maijā, kad apritējis gads kopš Cihanouskas vīra, blogeris Cihanouska apcietināšanas, kuram tika liegts startēt vēlēšanās, kurās tad nolēma kandidēt viņa dzīvesbiedre, kas saskaņā ar opozīcijas informāciju balsojumā tālu apsteidza autoritāro Baltkrievijas līderi Aleksandru Lukašenko.

2 komentāri