Geji un lesbietes Latviju pamet diskriminācijas dēļ

1 komentārs

Daudzi homoseksuāli orientēti cilvēki diskriminācijas un partnerattiecību beztiesiskā stāvokļa dēļ nolemj pamest Latviju un pārcelties uz valsti, kur attieksme pret gejiem un lesbietēm ir saprotoša.

Vai Latvijā būtu jāievieš partnerattiecību regulējums?

Rezultāti:
76%

24%

Eiropas latviešu apvienības vadītājs Aldis Austers atklāj, ka tādi cilvēki, kas emigrē nevis ekonomisku iemeslu, bet gan sabiedrības neiecietības dēļ ir satraucoši daudz. Viņš atklāj, ka daudzi no emigrējušajiem homoseksuāli orientētiem cilvēkiem aktīvi iesaistās apvienības aktivitātēs, tā parādot savu patriotisko nostāju, taču Latvijā nevēlas atgriezties, jo jūtas diskriminēti. Arī Eirobarometra pētījums apliecina, ka Latvijā attieksme pret seksuālajām minoritātēm ir izteikti negatīva – tajā Latvija ierindojas pēdējā vietā. Viens no šādiem izceļotājiem – Juris Lavrikovs uzskata, ka gadījumā, ja Latvija mēģinātu sakārtot partnerattiecību likumdošanu, kā tas ir vecajās Eiropas valstīs, tas būtu signāls, ka seksuālās minoritātes nedrīkst pazemot un diskriminēt, kā tas, viņaprāt, notiek pašlaik.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, kurš pats nesen atzina, ka ir homoseksuāls, ir viens no pirmajiem, kas publiski paziņojis, ka nepieciešams sakārtot partnerattiecību jautājumu. Tomēr viņš necer, ka tuvāko mēnešu laikā šis jautājums tiks atrisināts, taču viņš vēlreiz ir gatavs uzsvērt tā nepieciešamību.

Foto: LETA

Foto: LETA

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs:
Es neesmu dzirdējis saprātīgas atbildes uz jautājumiem, ko darīt, piemēram, ar ārstniecības likumu. Tas attiecas ne tikai uz viendzimuma, bet uz jebkurām attiecībām. Proti, ja jūsu tuvākais ir nonācis slimnīcā un jūs neesat oficiāli reģistrējuši savas attiecības, tad ārstiem nav pienākums sniegt informāciju par slimnieka veselības stāvokli.

Līdzīga situācija arī ir ar Krimināllikumu, kur reģistrētās partnerattiecības cilvēki var nesniegt liecības par saviem tuviniekiem.

Lai arī politisko aizmuguri Rinkēvičs savā partijā jūt tikai daļēji, viņš ir gatavs sagatavot priekšlikumu paketi Saeimai, lai iekustinātu šā jautājuma risināšanu. Viņš vēlreiz norāda – šajā gadījumā nav runa par Satversmē noteikto laulību institūtu, bet gan par partnerattiecību regulējumu.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl