Geji un lesbietes Latviju pamet diskriminācijas dēļ

1 komentārs
Geji un lesbietes Latviju pamet diskriminācijas dēļ
(Foto: LETA)

Daudzi homoseksuāli orientēti cilvēki diskriminācijas un partnerattiecību beztiesiskā stāvokļa dēļ nolemj pamest Latviju un pārcelties uz valsti, kur attieksme pret gejiem un lesbietēm ir saprotoša.

Vai Latvijā būtu jāievieš partnerattiecību regulējums?

Rezultāti:
76%

24%

Eiropas latviešu apvienības vadītājs Aldis Austers atklāj, ka tādi cilvēki, kas emigrē nevis ekonomisku iemeslu, bet gan sabiedrības neiecietības dēļ ir satraucoši daudz. Viņš atklāj, ka daudzi no emigrējušajiem homoseksuāli orientētiem cilvēkiem aktīvi iesaistās apvienības aktivitātēs, tā parādot savu patriotisko nostāju, taču Latvijā nevēlas atgriezties, jo jūtas diskriminēti. Arī Eirobarometra pētījums apliecina, ka Latvijā attieksme pret seksuālajām minoritātēm ir izteikti negatīva – tajā Latvija ierindojas pēdējā vietā. Viens no šādiem izceļotājiem – Juris Lavrikovs uzskata, ka gadījumā, ja Latvija mēģinātu sakārtot partnerattiecību likumdošanu, kā tas ir vecajās Eiropas valstīs, tas būtu signāls, ka seksuālās minoritātes nedrīkst pazemot un diskriminēt, kā tas, viņaprāt, notiek pašlaik.

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, kurš pats nesen atzina, ka ir homoseksuāls, ir viens no pirmajiem, kas publiski paziņojis, ka nepieciešams sakārtot partnerattiecību jautājumu. Tomēr viņš necer, ka tuvāko mēnešu laikā šis jautājums tiks atrisināts, taču viņš vēlreiz ir gatavs uzsvērt tā nepieciešamību.

Foto: LETA

Foto: LETA

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs:
Es neesmu dzirdējis saprātīgas atbildes uz jautājumiem, ko darīt, piemēram, ar ārstniecības likumu. Tas attiecas ne tikai uz viendzimuma, bet uz jebkurām attiecībām. Proti, ja jūsu tuvākais ir nonācis slimnīcā un jūs neesat oficiāli reģistrējuši savas attiecības, tad ārstiem nav pienākums sniegt informāciju par slimnieka veselības stāvokli.

Līdzīga situācija arī ir ar Krimināllikumu, kur reģistrētās partnerattiecības cilvēki var nesniegt liecības par saviem tuviniekiem.

Lai arī politisko aizmuguri Rinkēvičs savā partijā jūt tikai daļēji, viņš ir gatavs sagatavot priekšlikumu paketi Saeimai, lai iekustinātu šā jautājuma risināšanu. Viņš vēlreiz norāda – šajā gadījumā nav runa par Satversmē noteikto laulību institūtu, bet gan par partnerattiecību regulējumu.

1 komentārs