Komentāri

Rīdzinieki uzkrājuši lielus parādus par centrālo apkuri. Uzņēmuma Rīgas siltums dati liecina, ka kopējais nenomaksāto rēķinu apjoms par šo apkures sezonu sasniedz 5 ar pus miljonus eiro, kas ir nedaudz vairāk nekā pirms gada. Labā ziņa ir tā, ka gāzes cenu samazinājuma dēļ maksa par silto ūdeni vasaras mēnešos būs zemāka. 

Lai gan aizvadītā ziema bija salīdzinoši silta, apkures sezona galvaspilsētā bija viena no garākajām pēdējos gados un ilga 207 dienas. Līdz ar to arī siltuma patēriņš bijis nedaudz lielāks. Rīgas siltums vadītāji stāsta – trešdaļa no kopējās siltuma rēķinu summas vēl nav nomaksāta.

Rīgas siltums nemaksātājiem nosūta brīdinājuma vēstules, informē par parādiem māju un dzīvokļu īpašniekus. Taču ne visi ir atsaucīgi – 30 mājām parādu dēļ apkuri ziemā nācies atslēgt. Trīs no tām ir dzīvojamās.

Iepriekšējo gadu pieredze liecina, ka vairums iedzīvotāju parādu par patērēto siltumenerģiju nomaksā vasarā.

Maijā rīdziniekiem siltuma tarifs saglabāsies pašreizējā līmenī – nedaudz zem 54 eiro par megavatstundu. Pašreizējās prognozes liecina, ka jūnijā un jūlijā tarifi, pateicoties zemākai gāzes cenai, saruks vēl vairāk, līdz ar maksa par silto ūdeni vasaras mēnešos varētu būt zemāka.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl