Galvaspilsētas pakļautības iestādēs būs nepieciešami Covid-19 sertifikāti

0 Komentāru

Galvaspilsētā lielākie izaicinājumi saistībā ar valdības rīkojumu izpildi saistās ar bērnudārziem un sabiedrisko transportu. Ja personālu neizdosies pārliecināt vakcinēties pret Covid-19, izmaiņas darbā var skart aptuveni 20 bērnudārzu, vēsta TV3 Ziņas.

Lai veicinātu vakcinācijas procesu skolu darbinieku vidū, Rīgas dome vēl vasarā vērsās pie iestāžu direktoriem. Sasniedzot noteiktus rādītājus, skolas varēja pretendēt uz naudas līdzekļiem, kurus izmantot pēc saviem ieskatiem.

Lasi vēl – Rīgas dome par aktīvu vakcinēšanos skolām varētu izmaksāt naudas balvas, norāda Staķis

Lielā mērā tas izdevās. Izvirzīto mērķi – vismaz trīs ceturtdaļas vakcinēto – izpildīja 87% skolu. Sliktāk sokas ar pirmsskolas iestādēm. Tur vakcinēti tikai 50%.

Līdz ar valdības rīkojumu darba devējiem tagad ir tiesības pieprasīt darbiniekiem vakcinācijas sertifikātu. Savas pakļautības iestādēs dome grasās to darīt.

Nepietiekama vakcinācija vērojama arī atsevišķās struktūrvienībās, kuras, piemēram, veic teritoriju uzkopšanas darbus. Šis uzskatāms par pēdējo uzaicinājumu pirms 15. novembra.

“Katrai no šīm problēmām meklēsim risinājumu. Vai tas būs ārpakalpojums, vai atsevišķos gadījumos optimizācija. Vai darbinieku pārliecināšana, kas ir pats, pats svarīgākais, ka starp tiem 10-20%, kā nu kurā situācijā, bet būs situācijas, kurās pārliecināt nevar uz būs jārīkojas izlēmīgi,” norāda Rīgas mērs Mārtiņš Staķis.

Runājot par bērnudārziem, sliktāka situācija varētu veidoties aptuveni 20 Rīgas bērnudārzos. Tur var nākties pārplānot darbu.

“Grupu slēgšana būs galējais variants, bet informācija liecina, ka vēl rīt vai parīt šīs izmaiņas nav gaidāmas. Aicinām vecākus būt saprotošiem, jo mūsu mērķis ir nodrošināt mācības, ka bērni tiek pieskatīti drošā vidē un būtu pakalpojuma kvalitāte,” skaidro Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

Otrs lielākais izaicinājums skar sabiedrisko transportu. Pašvaldības policijai jau tagad dots uzdevums stingrāk kontrolēt masku lietošanu. Taču līdz ar valdības rīkojumu sabiedriskajā transportā atlaides turpmāk saglabāsies skolēniem, savukārt pieaugušajiem tikai tad, ja veikts pret Covid-19 vakcinācijas kurss.

”Rīgas satiksme” atlaižu jautājumu vēlas risināt ar tehniskiem līdzekļiem, piemēram, cilvēks, iekāpjot transportā, pie validatora saprastu, vai viņam tā pienākas vai ne. Tiktāl vienkārši. Taču stāsts ir par dažādu datubāzu salāgošanu. Un “Rīgas satiksme” šobrīd vēl nevar pateikt, kā zināt, kurš ir vakcinējies un kurš ne.

“Mums jāatrod risinājums, kā saņemt datus par vakcinētām personām. Tie risinājumi nav vienkārši. Tas prasīs zināmu laiku, otrkārt, tas var radīt neērtības pasažieriem, ne tikai nevakcinētajiem, bet arī vakcinētajiem,” norāda “Rīgas satiksmes” valdes priekšsēdētāja Džineta Innusa.

Iepriekšējā Covid-19 vilnī braukšanas atlaides anulēja visiem, kas bija tehniski vienkāršāk. Atlaides saņem virs 400 000 pasažieru. Izmaiņām jāstājas spēkā no nākamās nedēļas.

0 Komentāru