Komentāri

Saskaņā ar sinoptiķu apkopotajiem datiem šis rudens Latvijā bijis slapjākais meteoroloģisko novērojumu vēsturē un ilgstošais lietus ietekmējis dabas procesus arī Gaujas Nacionālajā parkā.

Kā informē Dabas aizsardzības pārvalde (DAP), pirms dažām dienām izveidojies dubļu un māla noslīdenis vienā no Vējupītes ielejas sāngravām, tādējādi nosprostojot daudzu atpūtnieku iecienīto pastaigu taku uz Pēteralu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

DAP šajā vietā izvieto norobežojumus un informatīvās zīmes, kā arī aicina dabas baudītājus pagaidām atturēties no pastaigām uz Pēteralu.

DAP eksperts, ģeologs Dainis Ozols skaidro, ka noslīdējumu un izskalojumu veidošanās dabā ir normāls process un ik gadu stāvajās Gaujas senlejas nogāzēs un sānu gravās notiek pārmaiņas zemes virskārtā. Kā lielākais jaunāko laiku noslīdenis jāmin nogruvums Turaidas pilskalnā 2002. gada februārī, kas nopietni apdraudēja 13. gadsimtā celto Turaidas pili.

Video – dubļu un mālu noslīdenis nosprosto daudzu atpūtnieku iecienīto pastaigu taku!

Pēterala Siguldā

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl