“Gatavs atdot, padalīties, piekāpties un pažēlot.” “Eņģeļi pār Latviju” vēstneša Pāvila stāsts

0 Komentāru

Šogad labdarības akcijā “Eņģeļi pār Latviju” plānots palīdzēt 139 bērniem, kam ir nepieciešami vairāk kā 279 000 eiro.

Viens no šā gada akcijas vēstnešiem ir sešgadīgais Pāvils, kuram nepieciešams atbalsts, lai spētu labi runāt.

Pāvils ir ļoti runātīgs, tomēr apkārtējie viņu ne vienmēr saprot. Puikam ir autisms ar valodas attīstības aizturi, kas viņam liedz normāli komunicēt ar vienaudžiem.

“Viņš pats jūtas diezgan droši. Viņš pats jūtas labi, viņam nav kaut kāda diskomforta attiecībā pret sevi. Bet viņam brīžiem ir tā grūtāk saprasties ar citiem. Savā vidē, ģimenē viņš saprotas ar visiem ideāli. Bet arī citās. Kad viņš aiziet laukumiņā, kur viņš grib kādam citam kaut ko pastāstīt, nu tad sanāk ne pārāk saprotami. Un tad viņš saka, – tēti, nāc pastāsti viņiem,” stāsta Pāvila tētis Toms.

Savukārt Pāvila mamma Dita bilst: “Vislielākā problēma viņam šobrīd ir izruna. Jo tā ir tāda barjera, kas ir ļoti svarīga starp bērniem. Ja viņi nesaprot, ko viņš saka, tad tad uzreiz viņu varbūt negrib pieņemt tajā barā. Nu vienkārši nesaprot. Līdz ar to atstumj.”

Autiskā spektra traucējumi Pāvilam parādījās pusotra gada vecuma. Vecāki pamanīja valodas regresu, raksturīgas rotējošas kustības. Bet puika labi attīstās, pateicoties ABA terapijas nodarbībām. Tomēr vēl daudz ko nespēj pats.

“Man divgadnieks ēd pats, bet Pāvelu es mācu ēst putru pašam. Vienu karoti viņš ēd, otru es viņam iedodu. Viņš nevar noreaģēt uz 2…3 instrukcijām. Viņam vajag vienu instrukciju vienā laikā un tad pēc tam teikt nākošo. Piemēram, aizej uzvelc bikses un tad, kad viņš ir uzvilcis bikses, tikai tad viņam var teikt, lai viņš aiziet uzvelk kreklu. Ja es viņam pateikšu aizej apģērbies – viņš nesapratīs,” stāsta Pāvila mamma.

Bet Pāvils ir ļoti aizrautīgs. Pašreiz viņš ir aizrāvies ar “Hobitu”, ko spēlē, sadalot lomas ar brāli un māsu. Viņam labi padodas zīmēšana, konstruēšana, matemātika.

“Man pat patīk, ar kādu aizrautību viņš visām savām interesēm pievēršas. Viņš arī ir ļoti labs, tāds augstsirdīgs. Viņam ir tādas ļoti cēlas dvēseles īpašības. Viņš ir gatavs atdot, padalīties, piekāpties un pažēlot, un iestāties, ja kāds tur abižots. Tas ir ļoti labi. Tāda laba dvēselīte,” saka Pāvila tētis.

Lai Pāvils spētu kļūt patstāvīgs un attīstīt savus talantus, viņam nepieciešams turpināt ABA terapiju un nodarbības uz logopēdu. Bet ģimene ir gatava sniegt viņam visu mīlestību un atbalstu, palīdzot kopā pārvarēt visas grūtības.

“Tāpēc, lai mēs paši kļūtu labāki cilvēki. Es nezinu. Protams, ka tā ir vienmēr tāda doma – kāpēc. Un tad, kad ir grūti it sevišķi, tad liekas ārprāts, nu kāpēc mums. Bet tajā pat laikā, – nu kam citam,” saka Pāvila mamma.

Savukārt Pāvila tētis bilst: “Man vēl joprojām neliekas, ka tas ir kaut kas šausmīgs. Cilvēki ir ļoti dažādi, es tiešām arī ar to ikdienā saskaros un redzu. Un ir arī tādi cilvēki. Ir jācenšas strādāt vienkārši.”

Iepriekš jau vēstīts, ka sākusies sirsnīgākā labdarības akcija ”Eņģeļi pār Latviju”. Akcija norisinās jau divpadsmito reizi. Šogad palīdzību gaida 139 bērni, kuru atbalstam kopā nepieciešami 279 210 eiro.

Ziedošanas iespējas

Labdarības akcijas ”Eņģeļi pār Latviju” ietvaros ikvienam ir iespēja sniegt bērniem palīdzību:

  • ziedojot portālā “bsf.lv“,
  • izmantojot ziedojumu kastītes,
  • iegādājoties akcijas preces ”Rimi” veikalos vai ziedojot ”MansRimi” naudas uzkrājumu kioskos vai mājas lapā “mansrimi.lv“,
  • zvanot uz tālruni 90006486 (maksa par zvanu 1,42 eiro).

Ar visu informāciju par labdarības akcijas esošajām un plānotajām aktivitātēm aicinām iepazīties “www.engeliparlatviju.lv“.

0 Komentāru