Gatavošanās Lāčplēša dienas gājienam sākas jau divus mēnešus pirms svētku svinībām

Komentāri

Gatavojoties svinīgajam Lāčplēša dienas gājienam, sākotnēji katra no vienībām tiek mācīta atsevišķi – saskaņoti soļi, kustības, gājiena dalībnieku izvietojums parādes laikā, un tikai tad visi var vienoties kopīgā ģenerālmēģinājumā. Katras vienības loma gājienā ir nozīmīga. Latvijas sargiem dalība valstij tik nozīmīgā dienā ir liels pagodinājums un apliecinājums mīlestībai pret dzimteni. 

Dainis
zemessargs

Paskatieties, cik daudz šodien cilvēku! Mēs esam ļoti dažādi, bet vieno mūs viens mīlestība pret dzimteni. Laiks ir ļoti labs – mēs to saucam par karavīru sauli.

Iemesls ļoti vienkāršs, manuprāt, katram vecim jāmāk rīkoties ar ieroci, un katram vecim jābūt gatavam aizstāvēt savu dzimteni, savu ģimeni.

 

Parāde sākas ar godasardzes svinīgo maiņu. Godasardzes rotas kaprālis Haralds svētku gājienā piedalās jau devīto gadu. Tomēr katru gadu šī diena ir satraukuma pilna. Katru reizi dziedot Latvijas himnu, viņš jūtas saviļņots.

Haralds Siliņš
Godasardzes rotas kaprālis

Sajūtas ir patriotiskas, pirmkārt, dzirdot himnu, skudriņas skrien pār organismu, ir arī prieka sajūta kopā ar kolēģiem iet parādē.

Pats grūtākais ir pirmais moments, kad piesaka tev likt godasargus uz svinīgo maiņu, un tad ir tā, ka kājas nedaudz trīc, bet to visu var pārvarēt, un viss būs kārtībā.

 

Valsts svētku gājiens nav iedomājams bez Latvijas Nacionālo bruņoto spēku orķestra. Kad skatītāju priekšā parādās stalti, formās tērpti, vīri, skan ritmiska, pacilājoša mūzika – tad nevilšus iztaisnojas muguras un patriotisks noskaņojums pārņem pat visskeptiskākos klausītājus.

Vairāk priecāties par dzīvi, novērtēt to, kas mums katram ir, un mīlēt savu dzimteni – to visiem Latvijas iedzīvotājiem novēl ikviens, kurš savu dzīvi nolēmis saistīt ar valsts sargāšanu.

Dainis Vuškāns
NBS galvenais diriģents, pulkvežleitnants

Novēlētu atzīmēt šo dienu, priecāties par mūsu sasniegumiem, mazāk domāt par to, kas nav vēl izdevies, jo ja mēs to paši gribēsim un vēlēsimies, mēs to noteikti sasniegsim.

Lasi vēl