Komentāri
Gatavojoties Rīgas maratonam, darbu sāk skriešanas skola
Foto: LETA

Gatavojoties maijā gaidāmajam Lattelecom Rīgas maratonam, šodien, 7. februārī, notiks adidas skriešanas skolas pirmā nodarbība, pavēstīja organizatoru pārstāve Inese Ķīkule. Nodarbībai reģistrēties var mājaslapā www.lattelecomrigasmaratons.lv.

Šīs nodarbības fokusā būs treniņu procesa sākšana, meklējot atbildes uz jautājumiem Ar ko sākt?, Kā novērtēt, kāds skrējēja tips esat?, Kā sagatavot treniņu plānu?, Kā pareizāk adaptēt ķermeni skriešanas treniņiem?, kā arī Kas jāmaina ikdienas uzturā un citos paradumos?.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Potenciālos Rīgas maratona dalībniekus šajos jautājumos izglītos galvenais skolas treneris Romāns Melderis, ārste uztura zinātniece Guna Havensone, fizioterapeits Jānis Amoliņš, triatlonists Rinalds Sluckis un fitnesa trenere un maratoniste Zanda Zariņa-Rešetina. Nodarbību vadīs maratonists un televīzijas personība Ģirts Timrots.

Kā vēstīts, lai apgūtu praktiskas zināšanas par skriešanu un garo distanču veikšanu, skriešanas skolas darbnīcas notiks arī 28. februārī un 28. martā, un sagaidāms, ka tās kopumā apmeklēs vairāk nekā 1000 skriešanas mīļotāju.

Rīgas maratona skriešanas skola tiek organizēta kopš 2013. gada, un kopumā šajā laikā skolu apmeklējuši un skriešanas gudrības apguvuši jau vairāk nekā 2000 skrējēju. Plānots, ka arī 2015. gadā skriešanas skolu kopumā apmeklēs vairāk nekā 1000 veselīga dzīvesveida mīļotāju.

Skriešanas skola turpinās arī aizsākto tradīciju Skrējējs skrējējam, aicinot aizraujošas personības dalīties ar savu skriešanas stāstu. Šodien ar savu skriešanas stāstu piekritusi dalīties režisore un maratoniste Laila Pakalniņa.

Skolas “mācību gads” ar nolūku piemērots Rīgas maratona 42,2 km sagatavošanās ciklam. Klasiskā maratona jeb 42,2 km distances noslēdzošais gatavošanas posms ilgst 12-16 nedēļas, tādēļ arī Rīgas maratona skriešanas skola sākas jau februārī, lai sākotnējā un noslēdzošajā treniņu posmā dotu iespēju uzklausīt treneru un ekspertu ieteikumus.

Skolas mācību process notiek gan klātienē, gan neklātienē, izmantojot skolas konsultantu sagatavotos treniņu plānus, treniņu materiālus (video padomi, skriešanas treniņu plāni).

Lasi vēl