Gatavojoties iespējamajam Covid-19 “trešajam vilnim”, lūgs līdzekļus slimnīcu intensīvajām terapijām

0 Komentāru
Gatavojoties iespējamajam Covid-19 “trešajam vilnim”, lūgs līdzekļus slimnīcu intensīvajām terapijām
EDIJS PĀLENS/LETA

Gatavojoties iespējamajam Covid-19 “trešajam vilnim”, Veselības ministrija lūgs papildu līdzekļus slimnīcu intensīvo terapiju stiprināšanai, piektdien preses konferencē žurnālistiem sacīja veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).

Viņš atzina, ka nākamajā nedēļā valdībā plānots skatīt ziņojumu un papildu lūgumu pēc resursiem slimnīcām tieši intensīvās terapijas gultu, aprīkojuma un medikamentu iegādei, lai sagatavotu gan klīniskās universitātes slimnīcas, gan reģionālās slimnīcas, gan citus stacionārus varbūtējam “trešajam vilnim”. Finansējuma pieprasījums tiek gatavots diskusijās ar Finanšu ministriju, un Pavļuts izteica cerību, ka ar pamatotu un izdiskutētu pieprasījumu valdība to atbalstīs.

“Tas ļautu mums sagatavoties situācijai, ja saslimstība strauji pieaugtu,” pārliecināts politiķis.

Viņš arī atgādināja, ka līdz ar janvāra algām visām ārstniecības personām būtu jāsaņem lielāks atalgojums, caurmērā par 25% lielāks par pamatalgām. “Šīs ir vēl viens solis, kas vērsts uz to, lai mediķi būtu atalgoti, lai nevajadzētu strādāt vairākās darbavietās un varētu plānot noslodzes,” skaidroja Pavļuts.

Paralēli tiek strādāts pie slimnīcu līmeņošanas un arī pie jaunā ārstniecības personāla atalgojuma modeļa, kas nozarē jau esot akceptēts.

“Tas liks pamatus tam, lai ārstu, medmāsu un sanitāru atalgojums slimnīcās būtu caurspīdīgs, pamatots, loģisks un sekmētu to, ka cilvēki arī nākotnē redz atalgojuma pieaugumu un būtu motivēti nākt un strādāt vienā darba vietā,” solīja ministrs.

0 Komentāru