Gatavojoties bēgļu invāzijai, PMLP meklē jaunus darbiniekus

4 komentāri
Gatavojoties bēgļu invāzijai, PMLP meklē jaunus darbiniekus
Foto: LETA

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) sākusi gatavoties bēgļu uzņemšanai. Izsludinātas trīs vakances patvēruma meklētāju intervēšanai. No potenciālajiem darbiniekiem tiek prasītas labas svešvalodu zināšanas, tostarp gaidīti pieteikumi no cilvēkiem, kas pārvalda arābu valodu. Pārvalde gatava šos darbiniekus mācīt un mēnesī maksāt 600 eiro algu uz papīra. Darba tirgus eksperti gan norāda, ka par tik zemu atalgojumu darbiniekus atrast būs grūti.

Vakances darbam ar patvēruma meklētājiem PMLP izsludinājusi, gatavojoties Tuvo Austrumu un Āfrikas bēgļu uzņemšanai. Līdz ar Patvēruma likuma grozījumiem bēgļu intervēšana turpmāk būs jāveic tieši šai iestādei, funkcijas pārņemot no robežsardzes.

Šobrīd izsludinātas trīs intervētāju vakances. Pēc migrācijas lietu pārvaldes aplēsēm, tas ir pietiekami, lai nodrošinātu 250 bēgļu uzņemšanu. Galvenā prasība pretendentiem ir labas svešvalodu zināšanas, tostarp sludinājumā minēta arābu valoda.

Bēgļu dzīve Muceniekos:

Bēgļu intervētājiem tiks piedāvāta alga 600 eiro uz papīra, kas nedaudz pieaugs pēc pārbaudes laika. Eksperti gan norāda, ka šāds atalgojums nav adekvāts, īpaši, ja ir runa par retu valodu zināšanām. To, ka bēgļu intervētājiem piedāvātā alga ir zema, par nozari atbildīgā ministrija atzīst, vienlaikus akcentējot, ka tādas algas ir visā iekšlietu sistēmā.

Pēc Ilzes Godmanes teiktā, tulku problēma nav tikai Latvijā, bet arī citās valstīs, tāpēc pašlaik bēgļu intervēšanā valstis viena otrai ar tulkiem izpalīdz. Tomēr, pieaugot patvēruma meklētāju skaitam, būtu svarīgi tulkus nodrošināt uz vietas, kas savukārt prasīs lielākus tēriņus viņu atalgojumam.

Skaties video!

4 komentāri