Gatavo stratēģiju Covid-19 uzliesmojumam rudenī; ir iecere par vienkāršākiem ierobežojumiem nekā iepriekš

28 komentāri
Gatavo stratēģiju Covid-19 uzliesmojumam rudenī; ir iecere par vienkāršākiem ierobežojumiem nekā iepriekš
TASS/SCANPIX

Covid-19 trešais vilnis ir neizbēgams – ar šādu vēstījumu līdztekus sabiedrības motivēšanai vakcinēties – norisinās darbs pie jaunas stratēģijas šim rudeni, vēsta TV3 Ziņas.

Stratēģija vēl nav gatava, taču, kā norādījis veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP), valdībai jāspēj reaģēt straujāk, lai vīrusa uzliesmojumu varētu laikus novērst. Arī ierobežojumiem jābūt vienkāršākiem nekā tiem, kurus daudz kritizēja iepriekšējos viļņos.

Pavļuts uzsvēra, ka stratēģija paredz jau vasarā novērst epidemioloģiskās situācijas pasliktināšanos rudenī, lai rudenī, piemēram, vakcinēti pakalpojumu sniedzēji apkalpotu vakcinētus klientus. Viņš norādīja, ka visas patlaban pieejamās vakcīnas pret Covid-19 ir efektīvas pret jaunajiem vīrusa paveidiem. “Jāvirzās uz to, ka strādājam vakcinēti, tāpēc ir jāmobilizē sabiedrība un komersanti vakcinēties,” uzsvēra Pavļuts.

Vienlaikus veselības ministrs brīdināja, ka gadījumā, ja situācija pasliktināsies, tad nozarēm būs jāgatavojas strādāt ierobežotos apstākļos, rēķinoties ar attiecīgu valsts atbalstu.

Tāpat Pavļuts teica, ka rudenī pret Covid-19 vakcinētiem iedzīvotājiem, pakalpojumu sniedzējiem un komersantiem dzīve būtiski nemainīsies, ja vien krasi nepasliktināsies epidemioloģiskā situācija.

Daniels Pavļuts (AP), veselības ministrs

“Ja rudenī atgrieztos nopietna saslimšana un vīruss izietu ārpus kontroles, mums ir jābūt gataviem strādāt šādos apstākļos, nodrošinot, ka ekonomika cieš pēc iespējas mazāk. Bet kopīgajam nosacījumam ir jābūt tādam, ka ierobežojumi ir vienkārši, izskaidrojami un ieviešami. Tam ir jāgatavojas.”

Tāpat Pavļuts informēja, ka varētu būt jāgatavojas revakcinācijai pret Covid-19, tomēr patlaban vēl neesot zināms, vai tas būs nepieciešams un kuras mērķa grupas būtu atkārtoti jāvakcinē.

Arī premjers izteica atbalstu straujāk ieviest ierobežojumus nolūkā apturēt slimības uzliesmojumu.

“No vienas puses, viena grupa, kurai ir vislielākās cerības visilgāk noturēties pie normālas dzīves, ir vakcinētie. No otras puses, visām nozarēm jābūt gatavām – ja apstākļi to prasīs, atkal uz īsāku laiku būs kādi stingrāki ierobežojumi,” pauda Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Ministru kabineta preses sekretārs Reinis Grāvītis informēja, ka Covid-19 ierobežošanas stratēģiskās vadības grupa bija vienisprātis, ka vakcinācija ir kritiski nozīmīga katram Latvijas iedzīvotājam savas veselības un dzīvības pasargāšanai un šobrīd valstī ir pieejams pietiekams vakcīnu skaits, lai varētu izmantot iespēju to jau tuvākajā laikā saņemt.

Valdības pārstāvji, NVO pārstāvji un sociālie partneri diskutēja arī par to, ka ir jātiecas uz risinājumu, lai pēc iespējas vairāk cilvēku varētu droši strādāt, ņemot vērā, ka Covid-19 skartajās nozarēs apjomīgi līdzekļi ir ieguldīti gan uzņēmumu un darbinieku uzturēšanā, gan attīstībā.

Tāpat notika diskusijas par to, ka, pieaugot saslimstībai, būs nepieciešams atjaunot ierobežojumus, kas visvairāk skars jomas, kurās nebūs sasniegta pietiekama imunitāte. Tika pārrunāta ventilācijas nozīme un citas iespējas nozarēm ieviest preventīvus risinājumus un nepieciešamību sagatavoties Covid-19 pandēmijas potenciāla pieauguma riskiem un to mazināšanai.

Diskusijās tika akcentēts arī tas, ka šīs veselības krīzes viena no risinājuma atslēgām ir visu nozaru kopīga rīcība pandēmijas izplatības apturēšanai.

Covid-19 ierobežošanas stratēģiskās vadības grupas sēde notika attālināti.

Lasi vēl:

28 komentāri