Garās cilvēku rindas dēļ vairāki masu vakcinācijas centri vēruši durvis pirms noteiktā darba laika

37 komentāri
Garās cilvēku rindas dēļ vairāki masu vakcinācijas centri vēruši durvis pirms noteiktā darba laika
ZANE BARANOVSKA/SKATIES.LV

Garās cilvēku rindas dēļ vairāki masu vakcinācijas centri sestdienas rītā vēruši durvis jau ap plkst.8.15 jeb 45 minūtes pirms paredzētā darba laika sākuma.

Rīgā, pie Ķīpsalas halles, vakcinācijas centra atvēršanas brīdī “dzīvajā rindā” gaidīja ap 450 cilvēki, vēl aptuveni 25 personas bija ieņēmušas savu vietu atsevišķā prioritāri vakcinējamo personu rindā. Ap plkst.8.15, kad vakcinācijas centrs tika atvērts, pirmie tika laisti iekšā cilvēki no prioritāri vakcinējamo personu rindas, novēroja LETA.

“Skaties.lv” novēroja, ka pie “Atta” centra vakcinēšanās sākusies jau no 8.20, cilvēku burzma bija jau izveidojusies plkst. 7 no rīta. Cilvēku bija salīdzinoši daudz, bet rinda ļoti ātri virzījās uz priekšu. Iedzīvotājus prioritārajās grupāss laiž potēties ārpus rindas.

Veselības ministrijā plkst. 8.54 informēja, ka “ATTA” centrā rindā gaida aptuveni 700 cilvēki, kopumā paredzēts vakcinēt 1250 “AstraZeneca” devas

Kā norāda, ministrijā jau līdz “ATTA” centra atvēršanas brīdim rindā gaidīja vairāk nekā 700 cilvēku. Brīdī, kad tiks fiksēts maksimālais 17.aprīlī vakcinējamais apjoms – 1250 vakcīnu devas, tālāka rindas veidošana tiks pārtraukta.

Arī citos vakcinācijas centros ir liels vakcinēties gribētāju skaits.

Pirms noteiktā darba laika durvis vēris arī vakcinācijas centrs Liepājā. Tur pirmais cilvēks pēc potes rindā bija iestājies jau ap plkst.5.50. Arī šis masu vakcinācijas centrs iedzīvotājiem vēra durvis ap plkst.8.15, kad rindā bija iestājušies aptuveni 100 cilvēki.

Kā ziņo aculiecinieki, aptuveni stundu pirms masu vakcinācijas centru noteiktā darba laika sākuma vairāku desmitu cilvēku garas rindas izveidojušās arī pie vakcinācijas centriem Cēsīs un Jūrmalā.

Veselības ministrijas Vakcinācijas projekta pārstāvji “Skaties.lv” informēja, ka jau no paša rīta, vēl pirms centru darbības, ir izveidojušās rindas pie vairākiem vakcinācijas centriem – vairāk kā 300 cilvēki pie Ķīpsalas halles, arī pie “ATTA” centra liels vakcinēties gribētāju skaits. Vairāki desmiti vakcinēties gribētāju jau gaida arī Jūrmalā un Liepājā.

Sestdien, 17.aprīlī, lielie vakcinācijas centri atvērti septiņās Latvijas pilsētās – Rīgā, Daugavpilī, Rēzeknē, Liepājā, Jūrmalā, Jelgavā un Cēsīs. Vakcinācija notiek bez iepriekšēja pieraksta, vakcinēties var jebkurš gribētājs, kurš vecāks par 18 gadiem. Iedzīvotāji no prioritārajām grupām, kuri apmeklēs centrus, tiks aicināti saņemt vakcīnu vēl pirms citiem šodien vakcinēties gribētājiem.

Šajā nedēļas nogalē vakcīnu apjoms brīvās rindas vakcinācijai ir ierobežots – sestdien, 17.aprīlī, un svētdien, 18.aprīlī, plānots izmantot aptuveni 5 370 vakcīnu devas. Vakcinē ar “AstraZeneca” ražotāja vakcīnu.

Iedzīvotājiem jāņem līdzi tikai pase vai ID karte. Vakcinācijas veicēji aicina pievērst īpašu uzmanību tam, ka lielajos centros šajā nedēļas nogalē tiek vakcinēti tikai tie iedzīvotāji, kuri līdz šim nav saņēmuši nevienu Covid-19 vakcīnas devu. Uz vakcinācijas centriem kategoriski aizliegts nākt tiem iedzīvotājiem, kas atrodas pašizolācijā pēc atgriešanās no ārvalstīm, kā arī tiem iedzīvotājiem, kuriem jābūt mājas karantīnā kā kontaktpersonām.

No kopā paredzētajām 5 370 devām Ķīpsalas halles vakcinācijas centrā plānots izmantot – 1 000 devas, savukārt ATTA centrā – 1 250 devas, Liepājas vakcinācijas centrā – 600 devas, Jelgavas vakcinācijas centrā – 460 devas, Jūrmalas vakcinācijas centrā – 500 devas, Rēzeknes vakcinācijas centrā – 390 devas. Savukārt Cēsīs un Daugavpilī uz divām dienām – sestdienu un svētdienu – paredzēts izmantot attiecīgi 500 un 670 vakcīnu devas.

Vakcināciju 17.aprīlī un 18.aprīlī plānots uzsākt plkst. 9.00, bet turpināt līdz plkst. 17.00 vai līdz brīdim, kad paredzētais vakcīnu apjoms izlietots.

Uzzini vairāk par vakcinēšanas sekmēt masu vakcinācijas centros dienu iepriekš: