Gandrīz puse aptaujāto izmantotu vakcīnu pret Covid-19

12 komentāri
Gandrīz puse aptaujāto izmantotu vakcīnu pret Covid-19
EPA / SCANPIX

Latvijā Covid-19 statistikā nedēļas nogalē klāt nākuši tikai daži jauni saslimšanas gadījumi, tādējādi kopējā epidemioloģiskā situācija uzlabojas un šonedēļ mēs varētu uzzināt par turpmākiem ierobežojumu atvieglojumiem.

Tiesa, ne zāļu, ne vakcīnas pagaidām vēl nav, tāpēc amatpersonas akcentē, ka atsevišķi ierobežojumi, piemēram, distancēšanās, noteikti saglabāsies vēl ilgi. Bet – kad vakcīna būs pieejama, vai daudzi iedzīvotāji to izmantotu?

“Kantar” veiktā aptauja liecina, – gandrīz puse jeb 46% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 60 gadiem ir norādījuši, ka paši vakcinētos pret Covid-19, ja šāda vakcīna būtu pieejama. Savukārt 39% iedzīvotāju nevakcinētos, bet 15% aptaujāto nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Tāpat arī lielākā daļa – 46% – aptaujas dalībnieku vecumā no 18 līdz 60 gadiem, kuriem ir bērni vecumā līdz 18 gadiem, ir norādījuši, ka vakcinētu savus bērnus pret Covid-19, ja šāda vakcīna būtu pieejama. Savukārt 38% iedzīvotāju savus bērnus nevakcinētu, bet 16% iedzīvotāju nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Vairāk par tematu – raidījuma “900 sekundes” sižetā