Gan Bei krimināllieta beidzot nonākusi līdz tiesai

1 komentārs
Gan Bei krimināllieta beidzot nonākusi līdz tiesai
Foto: LETA

Ēdināšanas uzņēmumu tīkla Gan Bei krimināllietu beidzot šodien skatīs tiesa. Apsūdzētie savu vainu ir atzinuši un jau vienojušies par sodu ar prokuratūru.

Par to, ka restorānos Gan Bei izmantotas krāpnieciskas shēmas ar kases aparātu datiem, Valsts ieņēmumu dienests paziņoja 2014. gada nogalē. Izvairoties no nodokļu nomaksas, budžetam nodarīts zaudējums teju miljona eiro apmērā. Uz vienošanās noslēgšanas brīdi tas gan esot pilnībā atlīdzināts.

Kopumā apsūdzētas deviņas personas. Viņu vidū ir Gan Bei pārvaldošā uzņēmuma līdzīpašnieks Oļegs Arups un finanšu direktore, Saeimas deputāta Sergeja Potapkina dzīvesbiedre Gaļina Karmača, kā arī citi šī un kases aparātu apkalpošanas uzņēmuma darbinieki. Par kādu sodu panākta vienošanās, prokuratūra līdz šim nav atklājusi.

Gan Bei tīkls, tāpat kā vēl vairākas ēdināšanas vietas, pieder uzņēmumam Lage Ko, un tas savukārt vienādās daļās pieder Arupam, Irēnai Līcei un Natālijai Pavlovai. Pēdējie finanšu dati patlaban pieejami par 2014. gadu, un tie liecina, ka uzņēmuma apgrozījums bija 13,5 miljoni eiro, bet zaudējumi sasniedza 220 000 eiro.

Video