1 komentārs
Galvenā Rietumvalstīs dzīvojošu vīriešu veselības problēma – prostata
Foto: LETA

Katru gadu septembrī pasaulē tiek atzīmēta Uroloģijas nedēļa, un šogad centrālā uzmanība tiek pievērsta prostatas veselībai, kas saskaņā ar Eiropas urologu izteikumiem ir galvenā Rietumvalstīs dzīvojošo vīriešu veselības problēma.

Prostatas ļaundabīgs audzējs ir trešā biežākā diagnoze, ar kādu Latvijas Onkoloģijas centra poliklīnikā pie speciālistiem nonāk pacienti, norāda Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Uroloģijas klīnikas vadītājs asoc.prof. Vilnis Lietuvietis.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Pašlaik daudz tiek runāts par valsts drošību, lielāki līdzekļi novirzīti aizsardzībai, tomēr nepienācīga uzmanība joprojām tiek veltīta jautājumam, kā uzlabot Latvijas vīriešu veselības stāvokli, kuriem vajadzības gadījumā būs šī valsts jāaizstāv. Saslimstības ar prostatas vēzi ar katru gadu pieaug, tāpat arī letālo gadījumu skaits, tāpēc līdzīgi kā sievietēm valstī vajadzētu ieviest papildu programmas, kas ļautu laikus atklāt saslimšanas un samazināt mirstību vīriešiem,” pauž V. Lietuvietis.

Ja 2003. gadā diagnoze “prostatas vēzis” tika uzstādīta 730 vīriešiem, 2014. gadā tie bija jau 1114. Ar šādu diagnozi miruši attiecīgi 288 vīrieši 2003. gadā un 409 – 2014. gadā. Pērn starp visiem vīriešiem atklātajiem ļaundabīgajiem audzējiem pirmajā vietā bija tieši prostatas vēzis (20% jeb 1114 gadījumi) – 13% – 1. stadijā, 45% – 2. stadijā, 23% – 3. stadijā, 10% – 4. stadijā, 7% stadija nebija precizēta, liecina Slimību profilakses un kontroles centra dati.

Lai pievērstu plašākas sabiedrības uzmanību vīriešu veselības jautājumiem, svētdien, 13. septembrī, organizācijas Round Table Latvijas klubs sadarbībā ar Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcu un Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Atbalsta fondu, aicina atbalstīt labdarības un ziedojumu vākšanas pasākumu ”Pīļu skrējiens 2015″. Pasākumu atklās Veselības ministrs Guntis Belēvičs, kā arī aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis.

No plkst. 12.00-14.00 Rīgas kanālā posmā starp Nacionālo operu un baletu un Brīvības pieminekli norisināsies labdarības pasākumu Pīļu skrējiens 2015. Ziedojot 5 eiro, dalībniekam tiks piešķirts pīlītes kārtas numurs, kas savukārt atbilst vienai no pīlītēm, kuras tiks peldinātas kanālā – Pīļu skrējienā 2015. Jebkura pasākumā ziedotā summa tiks izlietota vīriešu bezmaksas veselības pārbaudēm, bet pirmās 35 pīlītes iegūs atbalstītāju sarūpētās balvas! Ziedot var arī portālā Ziedot.lv.

Pērn pēc šā pasākuma organizatori kopā ar atbalstītajiem par saziedoto naudu veikuši informatīvu kampaņu vīriešu veselības veicināšanai, kā arī bezmaksas PSA testa (prostate-specific antigen) asins analīzes vīriešiem reģionos, piemēram, projekta laikā Gulbenē tika veiktas 104 PSA testa analīzes un atklāti vairāki vēža gadījumi agrīnā stadijā, kuri ir jau saņēmuši atbilstošu ārstēšanu.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl