Galvaspilsētā vien dzīvo 200 tūkstoši ielas kaķu

5 komentāri

Pēc dzīvnieku aizstāvju aplēsēm, tikai galvaspilsētā vien dzīvo aptuveni 200 tūkstoši ielas kaķu. Lai šis skaits nepalielinātos, ar nevalstisku organizāciju atbalstu Latvijā sākts starptautisks projekts un dzīvnieku sterilizēšana.

”Metode ”noķer, sterilizē, atlaiž” tiek izmantota visā pasaulē un ir atzīta par humānāko un efektīvāko ielas dzīvnieku skaita kontroles paņēmienu. Piemēram, Austrijā, kur es dzīvoju, atbildīgas personas ļoti nopietni risina šo problēmu, un ielas dzīvnieki uzreiz nonāk patversmēs vai atrod jaunus īpašniekus,” stāsta Gudruna Kollere, projekta starptautiskā menedžere.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Skaties foto!

Latvijā gada laikā tiek sterilizēti aptuveni četri tūkstoši ielas kaķu, un sterilizāciju apmaksā gan pašvaldības, gan privātpersonas.

Pēc dzīvnieku aizstāvju domām, būtu iespējams sterilizēt visus nepieciešamos 80% no ielas kaķu populācijas.

Solvita Vība, NVO Dzīvnieku draugs direktore:

Mēs aicinām tos cilvēkus, kas baro kaķus, tomēr nedarīt tikai to pirmo aizsardzības pusi – barošanu, bet domāt arī par sterilizēšanu. Barotāji ir galvenie, kas atbildīgi par tām kolonijām.

Tikmēr paši barotāji uzskata, ka viņiem nevajadzētu uzņemties atbildību par kaķu sterilizāciju. Piemēram, Tatjana regulāri baro bez mājām esošos kaķus ar reņģēm. Savas kaķu kolonijas uzturēšana viņai izmaksā aptuveni piecus eiro nedēļā. Ar dzīvnieku ēdināšanu Tatjana nodarbojoties divus gadus. Viņa piekrīt, ka ielas kaķu skaits ir jāierobežo, taču pati varot tos tikai barot.

Skaties video!

TOP komentāri

 • Aivars .
 • Jamulejs
  +1 +1 0

  Jamulejs

  1. Jāokupē Roņu sala;
  2. Jāķer kaķi, jāsteralizē,
  3. jāsūta uz Roņu salu
  4. Reizi nedēļā jāsūta uz Roņu salu tantiņas ar reņģēm.

  Var to pašu darīt ar Zaķusalu. Tikai tad pie tilta jāpieliek nikns suns, kurš atbaidītu kaķus no domas doties pāri tiltam uz pārējo Rīgu.

  Citādi ar to ķeršanu ir tā - 5x noķer to kaķi, kurš jau sen sterilizēts, bet to aktīvāko runci un kaķeni nenoķer nekad.
 • ALIENS
  +1 +1 0

  ALIENS

  это наглая латышская провокация!
  Животных подкармливают чтобы их легче было поймать и стерилизовать.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl