Galerija: VUGD darbinieki pie Saeimas aicina atcelt prasību vakcinēties pret Covid-19

4 komentāri
Galerija: VUGD darbinieki pie Saeimas aicina atcelt prasību vakcinēties pret Covid-19

Vairāki desmiti Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) darbinieku šorīt īsu brīdi pie parlamenta protestēja pret prasību publiskajā sektorā strādājošajiem obligāti vakcinēties, vēl apmēram 100 atbalstītājiem pievienojoties viņiem, novēroja TV3 Ziņas.

Piketētājiem rokās bija plakāti “Nē! cilvēku šķirošanai vakcinētajos un personās bez tiesībām” un “Stop vakcīna!”.

Cilvēki izkliedza prasību pēc “brīvības”.

Viņuprāt, valdības prasība, kas nosaka, ka pēc 15. novembra dienestā darbu varēs turpināt tikai ar vakcinācijas sertifikātu, radīs būtiskus riskus, jo ugunsdzēsēju rindās jau patlaban trūkst darbinieku, bet jaunās prasības dēļ varētu pamest vēl vairāki simti. Tāpēc Saeimā iesniegta atklāta vēstule, prasot atcelt prasību vakcinēties pret Covid-19

Valsts ugunsdzēstības un glābšanas dienestā (VUGD) skaidro, ka atklātās vēstules Saeimai iesniedzēju viedoklis neatspoguļo dienesta nostāju vakcinēšanās un darba nodrošināšanas jautājumā. “Dienestā nodarbinātie netiek atstādināti un nav iesniegti atlūgumi. Darbs turpinās un ir nodrošināta VUGD funkciju izpilde,” “Twitter” paudis VUGD.

VUGD atgādina, ka dienestā šobrīd 73% nodarbināto ir ar vakcinēšanās un pārslimošanas sertifikātiem. Nedēļas laikā vakcinēto skaits VUGD ir pieaudzis par 10%. Līdz šim vakcinācijas temps nedēļā bija tikai 1 -2 procentpunkta apmērā. Kolēģi turpina vakcinēties.

Patlaban VUGD nodarbinātajiem, līdzīgi kā citās valsts pārvaldes iestādēs, ir laiks līdz 15.novembrim, kad ir iespēja vakcinēties. Līdz tam, ja vēl nav vakcinēšanās vai pārslimošanas sertifikāts, strādāt un pildīt dienesta pienākumus iespējams ar negatīva testa sertifikātu.

Kā iepriekš vēstīja TV3 Ziņas, ja vakcinācija pret Covid-19 VUGD būs obligāta, no darba varētu aiziet 600 ugunsdzēsēju.

4 komentāri