Galerija: virs 100 cilvēku piedalās akcijā Baltkrievijas politieslodzīto atbalstam

5 komentāri
Galerija: virs 100 cilvēku piedalās akcijā Baltkrievijas politieslodzīto atbalstam
LETA

Pirmdienas, 9.augusta, vakarā vairāk nekā 100 cilvēki Rīgā piedalījās akcijā, godinot politieslodzītos un protestu laikā Baltkrievijā cietušos.

Tāpat kā vairākās citās valstīs, kur rūp notiekošais Baltkrievijā, arī Rīgā šovakar aizvadīta atbalsta akcija Lukašenko režīma represijās cietušajiem. Lai godinātu baltkrievu politieslodzītos, piekautos un bojāgājušos, Latvijā patvērumu guvušie baltkrievi un arī daudzi viņu atbalstītāji devās gājienā uz Brīvības pieminekli.

Akcija sākās Esplanādē pie objekta “Pārmaiņu laukums”. Vairums akcijas dalībnieku bija ietinušies Baltkrievijas baltsarkanbaltajos karogos. Atsevišķiem akcijas dalībniekiem bija plakāti “Free Belarus” un “9.08.2020 Baltkrievijas tauta izdarīja savu izvēli”.

“Gads pagājis, valsts mainījās. Tas bija smags gads. Mēs visi mainījāmies. Dažreiz to nožēlojām, dažkārt ar iedvesmu atcerējāmies. Tagad Baltkrievijā valda apātija,” TV3 Ziņām pauda atbalsta mītiņa dalībnieks Andrejs.

“Es vienreiznosēdēju 15 diennaktuis. Okresttinā, Žodinā, Mogiļovā. Mūs visu laiku pārveda. Tad protestus apspieda stiprā vardarbības vilnī. Es sapratu, ja tā turpināsies, es aizbraukšu,” norādīja atbalsta mītiņa dalībniece Jevgēņija.

Akcijas dalībnieki skandēja saukļus “Lukašenko, vācies prom” un “Brīvību Baltkrievijai”. Atsevišķiem akcijas dalībniekiem rokās bija bojā gājušo Baltkrievijas režīma pretinieku fotogrāfijas.

Akcijas dalībnieki devās gājienā no Esplanādes līdz Brīvības piemineklim, nesot liela formāta Baltkrievijas baltsarkanbalto karogu.

Pie Brīvības pieminekļa tika parakstīta atbalsta vēstule Baltkrievijas politieslodzītajiem.

5 komentāri