Galerija: sācies pirmais mājsēdes vakars

15 komentāri
Galerija: sācies pirmais mājsēdes vakars
RŪDOLFS KRIEVIŅŠ, TV3 ZIŅAS

Sācies pirmais mājsēdes vakars, kad no plkst. 20.00 līdz 5.00 no rīta dzīvesvietu nakts laikā var pamest tikai pamatotas nepieciešamības gadījumos, un TV3 Ziņas devās Rīgas ielās, lai noskaidrotu, kā sokas ar ierobežojumu ievērošanu.

Kā zināms, saskaņā ar izmaiņām rīkojumā par ārkārtējās situācijas izsludināšanu, jebkurai personai līdz 14. novembrim (ieskaitot) aizliegts naktī no plkst. 20.00 līdz 5.00 pārvietoties. Atrasties ārā var vienīgi kādā no izņēmuma gadījumiem, kad personai jāuzrāda aizpildītu apliecinājumu un personu apliecinošu dokumentu, kas ir pieejams Valsts policijas mājaslapā.

Izņēmumi attiecas uz personām, kuras dodas uz darba vai dienesta vietu vai no tās, strādā, pārvietojas psiholoģiskā atbalsta saņemšanas nolūkā vai dodas pēc ārstniecības pakalpojumiem vai dzīvnieku veterinārmedicīniskās aprūpes nolūkā, jeb ar mērķi apmeklēt diennakts aptieku. Tāpat naktī pārvietoties ārā drīkstēs, ja jānokļūst līdz pasažieru pārvadājumu sniegšanas vietai lidostā, ostā, dzelzceļa stacijā vai autoostā vai no tām. Ja mājsēdes laikā uz lidostu jādodas pakaļ kādam ieceļotājam, arī tad līdzi jābūt aizpildītam pašapliecinājumam, personu apliecinošam dokumentam un ieceļotāja lidmašīnas biļetes kopijai.

Tāpat izņēmumi par mājsēdes neievērošanu tiks izdarīti arī uz mājdzīvnieku īslaicīgām pastaigām savas dzīvesvietas tuvumā.

Jaunās kārtības ievērošanu aktīvi kontrolēja valsts un Rīgas pašvaldības policija, patrulējot ielās un daudzdzīvokļu namu pagalmos.

Kā novēroja TV3 Ziņas, tad Rīgas ielas ceturtdienas, 21. oktobra, vakarā bija samērā tukšas. Ceļā tika sastapti vien atsevišķi cilvēki, tostarp daži pavēlāk izveduši pastaigāties savus četrkājainos draugus, kāds kaut kur steidzās nokļūt, un policija prasīja uzrādīt pašapliecinājumu un dokumentu. Pārbaudot teju katru, kurš vēlajās vakara stundās atradās Rīgas ielās, vairumā gadījumu iedzīvotāji ārpus mājas atradās pamatoti un bija aizpildījuši arī nepieciešamo pašapliecinājumu. Tomēr atsevišķi iedzīvotāji saņēma arī sodus, jo pamatotu iemeslu neatrasties savā mājoklī nespēja nosaukt.

Pa ielām kustību pēc plkst. 20.00 turpināja vien pavisam neliels skaits automašīnu.

Arī “Twitter” vairāki cilvēki dalījās pārdomās par to, kā tad ir pirmajā mājsēdes vakarā.

Kāda “Twitter” lietotāja saskatīja mājsēdes faktā taustāmu apgrūtinājumu.


Kāds priecājas par klusumu ielās.

Žurnālists Aidis Tomsons raizējās par dēla varbūtēju nespēju nokļūt laikā mājās no viņa neatkarīgu faktoru dēļ.

Viesnīcas “Roma” vadītāja Linda Mūrniece sociālajā tīklā “Twitter” ir padalījusies ar savu recepti “lokdauna” aizvadīšanai.

Vēl kāds atrod radošas nodarbes.

15 komentāri