Gājiens baltkrievu sieviešu atbalstam Rīgā pulcē vairāk nekā 60 dalībnieku

1 komentārs
Gājiens baltkrievu sieviešu atbalstam Rīgā pulcē vairāk nekā 60 dalībnieku
IEVA LEINIŠA, LETA

Gājienā baltkrievu sieviešu atbalstam Rīgā piedalījušies vairāk nekā 60 dalībnieku, bet tajā nav varējusi piedalīties viena no Baltkrievijas opozīcijas līderēm Veronika Cepkalo, kura ieradusies Latvijā vakar, bet viņai tagad ir jāievēro pašizolācija, novēroja aģentūra LETA.

Vairāki gājiena dalībnieki no Vērmanes dārza līdz Latvijas Nacionālās operas namam rokās nesa liela izmēra vēsturisko balti sarkani balto karogu, kas kļuvis par vienu no Baltkrievijas protestu simboliem.

Gājienā varēja piedalīties ikviens un atsevišķi tā dalībnieki bija ģērbušies baltās vai sarkanās drēbēs.

Akcijas organizatoru pārstāve Darja Skakovska jau iepriekš aģentūrai LETA vēstīja, ka baltkrievu sieviešu atbalsta gājieni notiek arī citviet Eiropā, lai izrādītu solidaritāti ar baltkrievu sievietēm un Baltkrieviju kopumā. Parasti sestdienās Baltkrievijā notiek sieviešu gājieni, bet svētdienās – gājieni, kuros piedalās cilvēki no visas valsts.

Skakovska akcentēja, ka aizvadīto nedēļu laikā sieviešu gājienos notikušas zvēriskas aizturēšanas un, lai atbalstītu tās sievietes, kas katru sestdienu dodas gājienos Minskā, notiks atbalsta akcijas arī citās Eiropas valstīs.

Akcijas organizatoru pārstāve norādīja, ka Cepkalo bija izrādījusi interesi gājienu apmeklēt, bet Latvijā viņa bija ieradusies tikai vakar, līdz ar to Cepkalo ir jāievēro pašizolācija.

LETA jau vēstīja, ka Baltkrievijā jau divus mēnešus turpinās protesti pret prezidenta vēlēšanu viltošanu. Protestu gaitā aizturēti vairāki tūkstoši cilvēku, bet vairāki simti ievainoti.

Saskaņā ar oficiālajiem rezultātiem Baltkrievijas prezidenta vēlēšanās 9.augustā līdzšinējais valsts galva Lukašenko ieguvis 80,1% balsu, bet opozīcijas kandidāte Tihanovska – 10,1%, taču opozīcija uzskata, ka vēlēšanu rezultāti ir viltoti un vēlēšanās pārliecinoši uzvarējusi Tihanovska. Vēlēšanu rezultātus atteikusies atzīt arī Eiropas Savienība un citas rietumvalstis.