Komentāri
Simtiem cilvēku Pārdaugavā dodas Krievijas politiķu iniciētā gājienā

Simtiem cilvēku sestdien Pārdaugavā devās gājienā Otrā pasaules kara upuru piemiņai Mūžīgais pulks. Sarīkot šādus gājienus aicināja Krievijas politiķi, bet Latvijā gājiena organizatori ir Latvijas Antinacistiskās komitejas pārstāvis Aleksejs Šaripovs, kā arī Broņislavs Zeļcermans un Elizabete Krivcova, kurus Drošības policija atzinusi par aktīviem Krievijas tautiešu politikas pārstāvjiem Latvijā.

Pusdienlaikā aktīvisti pulcējās Kalnciema un Slokas ielas krustojumā, no kurienes pa Slokas ielu un Uzvaras bulvāri devās līdz tā dēvētajam Uzvaras piemineklim. Organizatori aicināja klātesošos soļot kā uzvarētājiem. Ar skaļu uzvaras saucienu dalībnieki devās ceļā, turot rokās veterānu portretus. Pie katra portreta bija pierakstīts arī attēlā redzamās personas vārds, uzvārds un dzimšanas, kā arī miršanas gads.
Gājiena priekšgalā aktīvisti nesa lielu plakātu ar uzrakstu Viņu uzvara, mūsu piemiņa. Mūžīgais pulks Rīgā.

Dalībnieki rokās nesa ziedus un dziedāja slavas un kara laiku dziesmas. Viņiem līdzi bija arī skaņas pastiprinātājs, kas atskaņotas slavas dziesmas veterāniem.

Pietuvojoties Uzvaras bulvārim, klātesošos uzrunāja viens no organizatoriem Šaripovs. Viņš sacīja, ka portretos redzamie cilvēki noteikti teiktu paldies par šo pasākumu, un sveica klātesošos Uzvaras dienā. Dalībnieki ar aplausiem atbildēja. “Bez asarām šo gājienu vērot nav iespējams. Tās ir prieka un piemiņas asaras,” sacīja kāda gājiena dalībniece. Turpinājumā skaļi tika nosaukti visu portretos redzamo veterānu vārdi – lai neviens nepaliktu aizmirsts. Gājiena dalībniekus uz ielas sveica iedzīvotāji, vēlot priecīgu Uzvaras dienu.

Gājiens noslēdzās pie Uzvaras pieminekļa, kad veterāniem par godu organizatori gaisā palaida 70 baltas dūjas. Tad gājiena dalībnieki devās pie pieminekļa guldīt ziedus.

“Šī gājiena īpatnība ir tā, ka dalībnieki ies ar savu tuvinieku portretiem, kas Otrā pasaules kara laikā cīnījās sabiedroto rindās. Gājiena ideja ir atdzīvināt ģimenes atmiņu vairāku paaudžu starpā. Ceram, ka šāds gājiens kļūs par labu tradīciju,” pauž Krivcova. Šaripovs savukārt iepriekš gājiena dalībniekus aicināja neņemt līdzi nekādus karogus, politiskus plakātus vai citu organizāciju simboliku. “Nepolitiskais raksturs ir būtiska gājiena sastāvdaļa, turklāt tas ļaus novērst provokācijas un nodrošinās gājiena miermīlīgu norisi,” uzsver aktīvists.

Lasi vēl