Gājēju pārejas Latvijā – drošas vai bīstamas?

1 komentārs

Gājēju pārejas – vieta, kur droši šķērsot ielu vai bīstams ceļa posms, kur bieži notiek negadījumi? Kāds autovadītājs sociālajos tīklos ievietoja video, kur redzama teju notikusi nelaime – uz gājēju pārejas gandrīz notriekta meitene, kura šķērso ceļu, pat nepaskatoties, vai netuvojas auto. Cik drošas ir mūsu neregulējamās gājēju pārejas?

Facebook ievietotajā video notikumi risinās Daugavpilī. Redzams, kā autovadītājs nebūt ne lielā ātrumā dodas savās gaitās, līdz pēkšņi uz gājēju pārejas pēkšņi iznāk jauna meitene. Autovadītājs bremzē un cenšas izvairīties no sadursmes, bet jaunā meitene pat nepaskatās uz auto un turpina ceļu, tādējādi padarot situāciju vēl riskantāku.

Pie video autovadītājs ir pievienojis komentāru: “Es zinu, ka būtu vainīgs, bet iemāciet saviem bērniem pagriezt galvu un paskatīties uz braucamo daļu.”

Valsts policijas pārstāvis Normunds Krapsis norāda, ka tas nav droši zināms, vai šajā gadījumā autovadītājs izrādītos vainīgs.

Normunds Krapsis, Valsts policijas pārstāvis

Nebūt nevar teikt, ka vienmēr autovadītājs ir vainīgs, bet, protams, ja skatāmies situāciju uz ceļa, tad autovadītāji bieži vien nepalaiž gājējus.

Situācija nebūt nav viennozīmīga.

LNT Ziņu uzrunātie gājēji atzīst, ka autovadītāji ir diezgan pieklājīgi un apstājas, lai palaistu cilvēkus pārgājēju pāreju.

Valsts policijas aprēķini liecina, ka negadījumu skaits uz neregulējamajām gājēju pārejām ik gadu ir mērāms vairākos desmitos. Tā lūk šogad šķērsojot ielu uz gājēju pārejas cietuši astoņdesmit un miruši jau trīs gājēji.

Precīzu aprēķinu nav, taču policijas pieredze liecina, ka negadījumos uz neregulējamām gājēju pārejām visbiežāk pie vainas ir autovadītāji. Tomēr autobraucēji atzīst, ka viņu pieredze bieži vien liecina par pretējo.

Auto žurnālists Pauls Timrots uzskata, ka gājēju un autobraucēji lēnām, bet uzlabojas. Tāpat arī satiksmes organizācija iet uz labo pusi, piemēram, neregulējamās pārejas uz ceļiem, kur ir divas joslas vienā virzienā vairs netiek būvētas.

Gājējiem jāatceras, ka auto, kas brauc ar ātrumu 50 kilometri stundā, reakcijas laiks un bremzēšanas ceļš aizņem 35 metrus, kas ir vairāk nekā deviņstāvu mājas augstums.

TOP komentāri

  • bubu
    0 0 0

    bubu

    Daudzi man piekritīs ka Kazdangas cetra pie Top veikala krustojuma gājēju pāreja ir autovadītājiem pie "kājas"iet māmiņa ar bērnu vai bērni,vini nerespektē vai tiešām "neredz",tas ir briesmigi no autovaditajiem

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl