Gaismas pils pārstāvji cer, ka pēc mazgāšanas ēka vairs tik daudz nenoputēs

Pievienot komentāru
Gaismas pils pārstāvji cer, ka pēc mazgāšanas ēka vairs tik daudz nenoputēs
Foto: LETA

Beidzot savu spozmi atgūs Gaismas pils. Noslēdzies iepirkums par nacionālās bibliotēkas jaunās ēkas mazgāšanu un jau nākamnedēļ varētu tikt sākta līguma izpilde. Plānots, ka bibliotēkas jumts tiks ne tikai notīrīts, bet arī apstrādāts ar īpašu vielu, kas aizkavēs putekļu un nosēdumu kārtas veidošanos. Bibliotēkas pārstāvji cer, ka tādējādi ēku nevajadzēs mazgāt biežāk kā reizi divos gados.

Konkursā kopumā pieteicās trīs pretendenti. Pēc uzvarētāja paziņošanas neviens no pārējiem diviem lēmumu neapstrīdēja. Nākamās nedēļas sākumā Latvijā ieradīsies pārstāvis no konkursā uzvarējušā Vācijas uzņēmuma, tiks parakstīs līgums, pēc kā uzreiz arī tiks sākta gaismas pils mazgāšana.

Gaismas pils pirmo mazgāšanu apmaksā Kultūras ministrija. Savukārt, nākotnē šīs izmaksas tiks paredzētas pašas bibliotēkas budžetā. To, cik bieži ēku vajadzēs mazgāt pagaidām vēl nevar spriest.

Nacionālās bibliotēkas pārstāvji cer, ka turpmāk ēka tik daudz nenoputēs, jo tā tiks apstrādāta ar speciāliem līdzekļiem, kas netīrumus atgrūdīs. Šie līdzekļi uz fasādes jau izmēģināti.

Gaismas pili mazgās uzņēmumi Alfa Vita Life Science un Remroks. No tiem pirmais ir Berlīnē reģistrēta kompānija, kas piegādās īpašos mazgāšanas līdzekļus. Žurnāls Ir noskaidrojis, ka šo firmu Latvijā pārstāv kāda Marina Ļebedeva, kura pārstāv arī kādu Krievijas uzņēmumu, kas izplata sejas muskulatūras trenažierus.

Foto

Video