Komentāri

Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) jaunās ēkas “Gaismas pils” atklāšanas nedēļa noslēgsies ar ”salasīšanos”, kas atvasināta no latviešiem ierastās ”sadziedāšanās”.

Pirmdien, 25. augustā, ar “Gaismas pils” sienas atklāšanu Rīgas Dzelzceļa stacijā sākusies ”Gaismas pils” oficiālā atklāšanas nedēļa, kurā gaidāmi vairāki pasākumi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tā noslēgsies ar īpatnēju ”salasīšanos”, kuras laikā klātesošie tiks aicināti kopā lasīt 14 latviešiem pazīstamus un nozīmīgus dzejoļus. Vēlāk tiks atskaņoti arī skaņdarbi, kas tapuši, par pamatu ņemot Latvijas dzejnieku tekstus.

Atklāšanas nedēļa noslēgsies ar Novadu dienu 28. augustā, Inaugurācijas ceremoniju un ”Salasīšanos” 29. augustā.

”28. augustā, Novadu dienā katrs Gaismas pils stāvs tiks atvēlēts kādam Latvijas novadam, kas rādīs visu, ar ko lepojas – no malēniešu vārdu skoliņas līdz Liepājas simfoniskā orķestra priekšnesumiem Ziedoņa zālē, Valmieras Drāmas teātra izrādēm uz Gaismas pils saimniecības daļas rampas un skeitborda paraugdemonstrējumiem pie ēkas fasādes,” iepriekš stāstīja LNB mārketinga projektu vadītāja Zane Zajančkauska.

Visas dienas garumā Novadu dienā bibliotēkā uzstāsies vairāk nekā desmit folkloras kopas, būs literātu lasījumi, Ventspils observatorijas centra un “Zinoo” centra norises

Lasi vēl