Komentāri

Gaismas pils fasāde un jumts nav tīrīti kopš ēkas nodošanas – bibliotēka ir noķepusi pelēka, bet augšējie stikli noklāti ar kaiju kakām.

Lai no Gaismas pils fasādes nomazgātu pilsētas putekļus un smoga radīto nosēdumu kārtu, ar vienkāršu ūdens spaini, birsti un drāniņu nepietiek. Tas ir alpīnistu cienīgs darbs, turklāt tas izmaksā paprāvu naudas summu. Nacionālā būvkompāniju apvienība, kurā apvienojušies uzņēmumi RBSSKALS, Skonto Būve un Re&Re uzskata, – tai vairs nav nekādas atbildības par ēkas ārienes tīrību.

“Pirmo reizi bez maksas jau notīrījām, kad nodevām inženierim visas fasādes daļas, jo citādāk inženieris to nemaz nebūtu pieņēmis,” pauda Māris Vidauskis, Nacionālās būvkompāniju apvienības vadītājs.

Otro reizi Nacionālā būvkompāniju apvienība uzsāka fasādes tīrīšanu pērn ziemā, bet nu jau par naudu. Sabiedrībā sākās asas diskusijas, vai tiešām tas var izmaksāt tik dārgi. Tad Kultūras ministrija lika darbus pārtraukt un par nedaudz notīrīto nesamaksājusi vispār. Nacionālajā bibliotēkā uzskata, – paša būvniecības līguma ietvaros ēka bez maksas bija jānomazgā vēl arī pirms svinīgās atklāšanas. Kā zināms, tas nenotiek, tādēļ ministrijai ir plāns B.

Proti, Kultūras ministrija plāno izsludināt publisko iepirkuma konkursu, lai sameklētu zemāko cenu Gaismas pils fasādes un jumta nomazgāšanai.

Skaties video:

Lasi vēl