Gaismas pils direktoru satrauc ēkas fasādes netīrība

1 komentārs
Gaismas pils direktoru satrauc ēkas fasādes netīrība
Foto: F64

Latvijas Nacionālajai bibliotēkai – 96.pastāvēšanas gadskārta. Pēdējais gads aizvadīts jaunajā mājvietā – Gaismas pilī. Kā Gaismas pils uzņēmusi bibliotēkas darbiniekus un par ko lielākie kreņķi?

Āgenskalna iedzīvotāja Aija Kehre ar mazmazdēlu Oliveru Gaismas pilī iegriežas ik pa laikam. Olivers nākamnedēļ sāks iet otrajā klasē un izrādījās, ka ne visas grāmatas pa vasaru bija izlasītas, turklāt šodien bibliotēkā notika arī dažādi pasākumi, arī bērniem.

Gaismas pilī šobrīd strādā 380 darbinieki, kuri pa šo gadu ir pieraduši pie jaunās darba vietas, pirms tam viņi strādājuši piecās dažādās vietās, turklāt arī pārvākšanās ir aiz muguras. Gadadienas pasākumu laikā konsultācijas bibliotēkā apmeklētājiem sniedza pats Gaismas Pils direktors.

Jautājumu loks bija dažāds – sākot ar to, ko bibliotēkas darbinieki dara ar norakstītajām grāmatām un beidzot ar to, kāpēc Gaismas Pilī nav medicīnas kabineta, jo dienā te uzturas ap 1000 apmeklētāju. Tikmēr pašam direktoram rūp jautājums, kad varēs nomazgāt jau noķepušo pelēko bibliotēkas fasādi un jumtu, jo tie nav tīrīti kopš ēkas nodošanas ekspluatācijā.

Tāpēc pēc Nacionālās bibliotēkas vadības domām, faktiski būvdarbi nav pabeigti un tas nozīmē, ka arī Gaismas Pils fasādi pirmo reizi vajadzētu mazgāt bezmaksas, kas bija ierakstīts arī līgumā. Taču pagaidām netīrā fasāde netraucē fotografēties jaunajiem pāriem, kuri pēc salaulāšanas ceremonijas joprojām labprāt brauc uz fotosesiju pie Gaismas pils.

Video: