Gaismas pilij organizē iepirkumu par pusmiljonu eiro

Komentāri

Latvijas nacionālā bibliotēka (LNB) izsludinājusi iepirkumu teju par pusmiljonu eiro. Ņemot vērā, ka bibliotēkas jaunā ēka jau vērusi durvis apmeklētājiem un tajā noris dažādi pasākumi, Bez tabu vēlējās noskaidrot – kas tas par iepirkumu un kam plānots tērēt pusmiljonu.

Bez tabu vēršas pie LNB, taču tās pārstāvji skaidro, ka informāciju par iepirkumu varēs sniegt Kultūras ministrija (KM). Neviens gan no ministrijas kameras priekšā nevēlējās paskaidrot, kam paredzēti šādi tēriņi, tomēr raidījumam tika atsūtīts rakstisks skaidrojums par plānoto iepirkumu. Proti, tā paredzēts pagarināt līgumu ēkai piesaistot inženieri, kurš būs arī būvuzraugs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Viņa pienākums būs sakārtot visu dokumentāciju un naudas lietas, kuras attiecas uz jau pabeigtiem būvdarbiem, un sekot līdzi, lai pēc Latvijas prezidentūras beigām visas telpas ir tādas, kā pirms tam.

”Kultūras ministrija izdarīja loģisku soli, ka viņi gribētu, lai galīgo kontroli un pieņemšanu veiktu tie paši uzraugi un speciālisti, kuri bija visu būvniecības laiku,” skaidro bibliotēkas projekta autoruzraugs Mārcis Mežulis.

Izmaksas sastāda dažādu kontroles, elektrosistēmu, apkure un ventilācijas, ūdens apgādes un kanalizācijas, uc. sistēmu inženieru piesaiste. Līguma termiņš paredzēts līdz šī gada beigām un tiek solīts, ka šīs izmaksas nesadārdzinās kopējās bibliotēkas būvniecības izmaksas, jo tās jau savulaik esot paredzētas. Atliek vien cerēt, ka tā tas arī būs un nenāksies pārfrāzēt tautas teicienu par to, ka Rīga nekad nebūs gatava.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl