Komentāri

Lielais aukstums ir viens no iemesliem, kāpēc virs Rīgas šajās dienās izveidojies smogs. Daži meteorologi pat situāciju salīdzina ar Pekinu un atgādina, ka gaisa piesārņojums mūsu galvaspilsētā bieži ir lielākais Baltijas valstīs. Rīgas dome un Valsts meteoroloģijas centrs gan uzskata, ka satraukumam nav pamata – smogs ziemā esot ikgadēja parādība.

Par gaisa kvalitāti galvaspilsētā ziņoja sociālajos tīklos aktīvais meteorologs Jānis Trallis, norādot uz satraucošo gaisa piesārņojumu Rīgā. Gaisa kvalitāte Rīgā šobrīd sliktāka nekā Pekinā (pēc PM2.5 un PM10 piesārņojuma). Ne Latvijas vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs, ne Rīgas dome nepublisko aktuālos datus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto

Trallis skaidro, ka šāda situācija esot izveidojusies tikai šobrīd, taču gaisa kvalitāte Rīgā jau tradicionāli esot sliktākā Baltijā. Par to jau vairākkārt brīdinājusi Eiropas Komisija. Pašreiz smogs pilsētā radies no lielā aukstuma, lēnā vēja, transporta un intensīvās apkures. Rīgas dome norāda, ka šāda piesārņojuma sega veidojas katru gadu un tas neesot nekas veselībai bīstams.

Brīžos, kad nav vēja un liels aukstums, virs pilsētas veidojas siltā gaisa cepure, un, kamēr iegrozās vējš un izvēdina pilsētu, viss tas, ko mēs kurinām, tepat arī nostājas. Tiek arī norādīts, ka ir nekorekti salīdzināt Rīgu ar Pekinu, jo Ķīnas pilsētā smogs stāv nedēļām ilgi, bet pie mums tas ir uz dažām stundām.

Lai gan laikapstākļi ir tādi, ka temperatūras inversijas kavē piesārņojuma izkliedi, bet dati rāda, ka viss ir normas robežās. Meteoroloģijas centrā norāda, ka piesārņojums pašreiz nepārsniedz normu, un satraukumam nav pamata. Turpmākajās stundās mainīsies vēja virziens un ātrums, tāpēc gaidāmajā naktī piesārņojums varētu mazināties.

Video

Lasi vēl