Gaidi ziemu un sniegu? Sinoptiķu prognozes vieš cerību

0 Komentāru
Gaidi ziemu un sniegu? Sinoptiķu prognozes vieš cerību
LETA

Šonedēļ Latvijā būs nedaudz vēsāks, sausāks un mazāk vējains laiks nekā pagājušajā nedēļā. Turklāt meteorologi norāda, ka drīz vien Latvijā varētu iestāties ziema ar baltu sniega segu.

Jau pirmdienas, 7. decembra, pēcpusdienā vēja brāzmu spēks būtiski mazinās un pakāpeniski krītas arī ūdens līmenis, bet rīt un parīt pūtīs lēns līdz mērens vējš. Ceturtdien un piektdien sagaidāms, ka dienvidrietumu vējš atkal pastiprināsies, tomēr maksimālās vēja brāzmas sasniegs vien 15-19 m/s, pastāv tikai neliela varbūtība, ka jūras piekrastē tās sasniegs 20 m/s.

Ceturtdien un piektdien, pastiprinoties vējam, sala nebūs, bet nedēļas nogalē, vējam iegriežoties no ziemeļu puses, gaidāms, ka atkal piesals, turklāt neliels sals valsts austrumu rajonos varētu saglabāties pat dienas laikā.

Nedēļas gaitā nokrišņu būs maz, bet nedēļas izskaņā, kad Latviju šķērsos plašāka nokrišņu zona, atbilstoši temperatūras izmaiņām mainīsies arī nokrišņu fāziskais stāvoklis – lietus pāries slapjā sniegā un sniegā.

Līdz ar to atkal veidosies sniega sega. Ziemas laikapstākļi varētu saglabāties arī nākamās nedēļas sākumā, tomēr informāciju par to ilgstošāku noturību vēl precizēsim šīs nedēļas gaitā.

Savukārt naktī uz otrdienu Latvijā sagaidāms neliels mākoņu daudzums, turklāt nokrišņi nav gaidāmi. Pūtīs rietumu, ziemeļrietumu puses vējš ar ātrumu 1-7 metri sekundē. Gaisa temperatūra no rīta būs +1…-2 grādi pēc Celsija, pretvēja piekrastē gaiss iesils līdz +5 grādiem.

Savukārt rīt, 8. decembrī, dienā sagaidāms pārsvarā sauss un saulains laiks. No rīta un vakarā vietām veidosies migla, un pūtīs lēns rietumu un dienvidu puses vējš, gaisa temperatūra iesils līdz +2…+6 grādiem pēc Celsija.

Jau ziņojām, ka 7. decembrī, gaisam iesilstot līdz +11 grādiem pēc Celsija, tika gāzts 7. decembra nacionālais siltuma rekords.

Foto – ziema, ko tā sen gaidām:

0 Komentāru