Gaidāmas izmaiņas Satversmes tiesas sastāvā

Komentāri

Kopumā Satversmes tiesā ir septiņi tiesneši. Divi no viņiem amatos būs aizvadījuši likumā paredzētos desmit gadus, un viņiem janvārī beigsies pilnvaru termiņš.

Saeimas komisija šodien vērtēs valdības virzīto kandidātu Artūru Kuču. Viņš no 2006. gada ir Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes Starptautisko un Eiropas tiesību zinātņu katedras vadītājs un asociētais profesors, bet no 2012. gada ir tiesībsarga padomnieks.

Otrs kandidāts ir Jānis Neimanis, kuru izvirzījusi Augstākā tiesa. Viņš ir tiesnesis šajā tiesā kopš 2008. gada un strādā Administratīvo lietu departamentā, kā arī ir Latvijas Universitātes asociētais profesors.

21. decembrī izvirzītos kandidātus vērtēs Saeimas Juridiskā komisija.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl