Gadu mijas naktī cilvēki klaji ignorējuši komandantstundas ierobežojumus

35 komentāri

Daudzi Latvijas iedzīvotāji šo gadumiju pavadīja klusā “mājsēdes” režīmā. Taču daudziem vilinājums tomēr – ballējoties sagaidīt Jaungadu – bija lielāks nekā gatavība respektēt ierobežojumus.

Aizvadītajā diennaktī policija fiksējusi vairāk nekā pusotru tūkstoti gadījumu, kad tika pārkāpti komandantstundas un pulcēšanās ierobežojumu pārkāpumi. Vienā gadījumā piemērots arī 2000 eiro sods.

Lasi vēl – Policija Siguldas pusē konstatē aizliegtu ballīti; apmeklētājiem piemēro 500 eiro sodu, bet rīkotājam 2000 eiro

Ņemot vērā izsludināto komandantstundu un aizliegumu pēc pulksten 22.00 rīkot uguņošanas, pirotehnikas cienītāji visā Latvijā steidza iepirktās raķetes izšaut līdz desmitiem vakarā, un te nu cilvēki izpaudās kā nu kurais mācēja – īpaši nedomājot par drošības pasākumiem – šāva no daudzdzīvokļu namu jumtiem, pagalmiem un pat no braucošu automašīnu jumtiem.

Līdz ar komandantstundas iestāšanos galvaspilsētā raķešu sprādzieni pieklusa un policija jau bija gatava doties patruļās, lai kopā ar zemessardzi, robežsardzi uzraudzītu tā sauktās mājsēdes ievērošanu.

“Tika atsaukti cilvēki no atvaļinājumiem, vēl pa dienu bija uzrunāti un ir liela atsaucība no policistiem,” skaidro Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks.

Policijas priekšnieks atzīst – diemžēl iedzīvotāji pārāk nenopietni izturas pret ierobežojumiem – monitorējot sociālos tīklus, nācies secināt, ka gadu mijā likumsargiem darba netrūks.

“Ir aicinājumi – nekas nebūs, visi gulēs, policija, visticamāk, neparādīsies un aicina tikties – to visu var redzēt, policijai ir resursi pieejami. Mēs sociālos tīklus zinām, sekojam līdzi spēki ir lieli – skaits ir liels ir kaut kur 700/800 vienības šobrīd jau valsts ielās,” norādīja Ruks.

TV3 Ziņas devās līdz policijas ekipāžai. Īsi pēc izbraukšanas no Čiekurkalna sastapa jau pirmo likuma pārkāpēju – taksometrs ar pasažieri – pasažieris it kā aizmirsis aizpildīt pašapliecinājumu. Tiek sastādīts protokols.

Ja vairums iedzīvotāju bija ņēmuši vērā valstī izsludināto komandantstundu un pēc desmitiem vakarā uz ielas neatradās, tomēr netrūkta tādu, kurus policijai nācās pārbaudīt. Attaisnojumi par epidemioloģisko prasību neievērošanu bija dažādi, cits izlikās nezinām par komandantstundas esamību, savukārt cits neslēpa neapmierinātību par protokola sastādīšanu.

Patruļas laikā tika notverta arī kāda policijas meklēšanā esoša persona

Iestājoties pusnaktij – cilvēku attieksme pret ieviestajiem ierobežojumiem bija acīmredzamāka, un policijas ekipāžas ielās kļuva arvien vairāk. Par spīti aizliegumam – raķetes tika šautas visapkārt, arī no daudzdzīvokļu pagalmiem.

Policija pamanīja arī kādu kundzi, kura skrēja pāri ceļam, lai no kaimiņu mājas nokļūtu savējā – likumsargiem kundze stāsta, ka pie kaimiņiem nav bijusi – tā tikai esot tradīcija uguņošanu skatīties stāvot uz ietves. Policijai jau arī iepriekšējā diennaktī nācies dzirdēt kuriozus attaisnojumus likuma neievērošanai – tāpēc sievietei no 50 eiro soda neizdodas izbēgt.

“Neesmu neko dzirdējis, nelaiž mājās sieva…Ir bijuši visādi kuriozi – nevar tikt pie bijušās sievas un mēģina tikt jaungadu pasvinēt, un netiek pieņemts un ir nokavējis visus termiņus un tamlīdzīgi. Protams ,arī klaji rupji pārkāpumi, ka neatzīst šos te ierobežojumus un tā arī pasaka – neņemšu vērā, turpināšu,” norāda Ruks.

Rupjākie likuma pārkāpēji aizvadītajā diennaktī pieķerti Siguldas pusē – kādā viesu namā konstatēta neatļauta pulcēšanās.  Te 11 jaungada ballītes dalībniekiem katram piemērots sods 500 eiro apmērā, bet pasākuma organizatoram – 2000 eiro.  Policija komandantstundas ievērošanu kontrolēs arī turpmākās dienas – ieskaitot 4. janvāri, kā arī no 8. līdz 10. janvārim. Policija un karavīri tomēr cer uz iedzīvotāju izpratni un atbildību pret savu un līdzcilvēku veselību.

“Cilvēka sirdī iezogas cerība, ka jaunais būs labāks un un ar šādu aicinājumu es varu vērsties pie visiem tiem, kuriem iekšā ir negācijas, ka viss ir slikti nevar noliegt, ka ir problēmas, saņemamies visi kopā, ievērojam ierobežojumus un gaidām labākus laikus,” saka Ruks.

Savukārt pulkvedis, NBS apvienotā štāba departamenta priekšnieks Kaspars Pudāns norāda: “Karavīri, zemessarg ir daļa no sabiedrības. Mēs neesam no citas pasaule, šis vīruss apdraud arī mūs, bet tas ir mūsu pienākums, lai mēs pasargātu visus pārējos, mūs ģimenes, mūsu tuviniekus, visus apkārtējos. Ierobežosim šī vīrusa pārvietošanos un ievērosim ierobežojumus.

35 komentāri