Gadsimta plūdu postījumi: labības lauki jāapseko teju līdz kvadrātmetram

1 komentārs

Zaudējumus, ko radījuši plūdi, sāk rēķināt arī lauksaimnieki. Šobrīd aprēķini ir visai aptuveni, jo fiziski nav apzinātas visas applūdušās teritorijas.

Vairākām vietām joprojām traucē sliktais ceļu stāvoklis. Savukārt labības lauki jāapseko teju līdz kvadrātmetram. To, vai tajos joprojām ir ūdens, var redzēt tikai dažu metru attālumā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tālāk var šķist, ka viss kārtībā, taču realitātē arī pārējās platības ir ūdens skartas. Kārsavas novada zemnieks Juris Poikāns no vairāku simtu hektāru lielajām platībām nedēļas nogalē paguvis nokult vien piecus.

Darbus līdz labākam laikam licis atlikt dubļos slīkstošais kombains. Lai varētu cerēt uz atlikušās labības novākšanu, kuras kvalitāte derēs vien lopbarībai, tagad esot jācer uz labiem laikapstākļiem turpmāk.

Savukārt, lai veiktu piespiedu ūdens novadīšanu, atsevišķās vietās tiek rakti jauni grāvji. Iespējamie finansiālie zaudējumi vēl nav aplēsti.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl