Gadījums, kas varēja beigties ar traģēdiju! Vecāki šokā – uz bērnu dzīvību rēķina pārbauda, kas strādā vai nestrādā

Komentāri

Kārtējais gadījums, kas varēja beigties ar traģēdiju, bet neviena vainīgā nav – tā pagājušajā piektdienā Ķekavas sporta kompleksā notikušo negadījumu raksturo vecāki. Tikmēr policijā saistībā ar notikušo ierosināts kriminālprocess, un dome sola veikt sporta kompleksa konstrukciju pilnu ekspertīzi.

Daiņa astoņus gadus vecais dēls ir viens no bērniem, kurš pagājušās piektdienas pēcpusdienā par mata tiesu izglābās no traģēdijas, kad Ķekavas jaunajā sporta kompleksā bērnu florbola treniņa laikā no griestiem nokrita aptuveni 15 kilogramus smaga metāla konstrukcijas detaļa. Tēvs, kurš bija atnācis apskatīties dēla trešo treniņu, tās dienas notikumus atceras ar šausmām.

Dainis
tētis

Tas grozs straujiem rāvieniem gāzās lejā, un es pamanīju, ka trose bija pārtrūkusi, un tad vienā brīdī nokrita tā spole lejā un, paldies Dievam, neviens bērns necieta. Reakcija bija diezgan traka, es sākumā neredzēju, kur tā spole nokrita, jo biju pagājis nostāk no loga, lai puika mani nepamana.

Policijā LNT Ziņām atklāj, ka informāciju par notikušo saņemta ap pulksten sešiem vakarā, četras stundas pēc negadījuma. Šodien Ķekavas jaunā kompleksa sporta zāle ir aizzīmogota, izņemtas nokritušo konstrukciju detaļas un policijā ierosināts kriminālprocess.

Konstantīns Zaharovs
Baložu Kriminālpolicijas priekšnieks

Tas notika pulksten 14.00, bet informāciju mēs saņēmām aptuveni 18.00. Uzreiz mēs aizbraucām uz notikuma vietu, izņēmām to fragmentu un zāle tika apzīmogota. Par minēto faktu ir uzsākts kriminālprocess un tiek veikta izmeklēšana, tiks nozīmētas vairākas ekspertīzes un tiks izņemti vairāki dokumenti.

Saistībā ar notikušo šodien Ķekavas domes sasauktā sapulcē meklēja risinājumus un vainīgos. Domē atklāj, ka iepriekš visas iekārtas ir  pārbaudītas, tomēr praksē bieži vien esot gadījumi, kad defekti parādās iekārtu lietošanas laikā.

Aigars Vītols
Ķekavas novada domes priekšsēdētājas pirmais vietnieks

Pēc pieejamās informācijas viņas tika pārbaudītas, ir sastādīti arī šie akti, bet bieži diemžēl šie defekti parādās iekārtu lietošanas laikā. Pagaidām to, kas notika, kāpēc notika negribētu teikti, tas būs zināms pēc ekspertīzes. Tiks meklēti piesaistīti neatkarīgi eksperti, gan sporta zāles, gan baseina telpu papildus atkārtotais pārbaudes par tās drošumu. Gan pašas ēkas, gan iekārtu uzstādīto.

Laikam, kamēr kādam tiešām uzkritīs uz galvas, tikai tad sāks domāt, tā esošo situāciju raksturo vecāki. Viņi par cinisku sauc domes attieksmi, kas uz bērnu dzīvību rēķina pārbauda, kas strādā vai nestrādā.

Dainis
tētis

Tas ir visai pārsteidzoši, ka tādas lietas var notikt, pie tik jaunas ēkas, es saprastu, ja būtu vecāka ēka, bet nu es jau biju ielicis arī bildes “Facebook”, kur bija redzams, ka tā konstrukcija bija salocījusies, un tie visi stiprinājumi ir diezgan šaubīgi, kāpēc uz tādiem vispār liek.

Ķekavas būvvalde norāda, ka notikušais nav būvniecības procesa laikā pieļautas kļūdas rezultāts, bet gan Valsts būvniecības kontroles biroja atbildība, kurš ēku atzinis par drošu.

Inese Aizstrauta
Ķekavas būvvaldes vadītāja

Mēs esam pārbaudījuši projektā šīs iekārtas, ir minētas kā mēbeles, līdz ar to viņas nav būvniecības rezultāts, bet tā ir iekārta. Nesakārtots jautājums ir likumdošanā, jo šobrīd šī ēka atrodas. Viņa ir nodota ekspluatācijā, līdz ar to viņa ir valsts kontroles biroja pārvaldībā, kā ekspluatācijai nodots sabiedrisks objekts. Tāpēc arī pašvaldība vērsīsies birojā lūgt skaidrojumu, kas ir bijis par iemeslu šai nelaimei.

Valsts būvniecības kontroles birojs savu vainu nesaskata, jo būvdarbu kontrole un objekta pieņemšana ekspluatācijā ir bijusi Ķekavas būvvaldes atbildība. Tāpat ēka esot jauna un tāpēc nebija prioritāšu saraksta augšgalā, tomēr sakarā ar notikušo negadījumu birojs veikts ārpuskārtas visas ēkas ekspluatācijas kontroli. Jau ziņots, ka septembra nogalē Ķekavā tika atklāts novadā lielākais – 10,5 miljonu eiro vērtais peldbaseins un sporta zāle.

Kompleksa būvniecība izmaksāja 10,5 miljonus eiro. Jāpiebilst, ka projekts saņēmis apbalvojumu konkursā ilgtspējīgākā ēka un labākais publiskais objekts 2017.

Video: LNT Ziņu sižets

Lasi vēl