Gadatirgi Latvijas pilsētās pulcē tūkstošiem cilvēku; tajos pieejama arī izbraukuma vakcinācija

2 komentāri
Gadatirgi Latvijas pilsētās pulcē tūkstošiem cilvēku; tajos pieejama arī izbraukuma vakcinācija
DMITRIJS SUĻŽICS, F64

Vairākās Latvijas pilsētās šī diena, 24.jūlijs, pagāja gadatirgus noskaņās un tie pulcēja tūkstošiem cilvēku, ko izmantoja arī Nacionālais veselības dienests, organizējot izbraukuma vakcināciju, vēsta TV3 Ziņas.

Valmieras centrā iekārtojušies dažādi tematiskie laukumi – “Hanzas laiki”, “Gardēžu pils”, “Amatu ceļš” un citi. Pirkšana, pārdošana un vienkārši laba laika pavadīšana sit augstu vilni.

Līdzīgi, kā citās vietās, kur piedāvāta izbraukuma vakcinācija, ieradusies telts. Tā gan nav pašā izklaižu epicentrā, bet gan šeit – pie Vidzemes augstskolas. Kādas trīs līdz četras minūtes kājām. Personālam, gan jāgarlaikojas nav, pašā sākumā pat bija neliela rinda. Tagad ik pēc pāris minūtēm kāds atnāk un jautā pēc potes.

Voldemārs ir viens no tiem, kam vakcinācijas sertifikātu pieprasa darba devējs.

“Man ir komandējumi pa visu Latviju, arī ārpus Latvijas. Ja darba devējs nebūtu prasījis, tad es nebūtu potējies. Jo man ir veselības problēmas, nezinu kas var būt tālāk. (..) Cerēsim, ka pēc mēneša nevajadzēs koka mājiņu,” nosaka Voldemārs.

Voldemāra gadījums ir izvēle starp darbu vai tā zaudēšanu. Viņš izvēlējās to saglabāt. Uzzināja, ka telts būs Valmierā un iespēju izmantoja.

“Es nezinu, Man pašlaik ir tā 50/50 nav iekšā ticība. (..) Es saprotu, ka tepat to var izdarīt… Bet ir viena informācija, ir cita informācija. Nav tā, ka būtu tā informācja viennozīmīga,” nepārliecināts ir Edgars.

Lai arī gadatirgos cilvēku daudz, vakcinācijas teltīs rēķinās ar realitāti. Valmierā sagatavotas devas 100 cilvēkiem, un šāds apjoms arī sakrīt ar pieprasījumu.

“Cilvēkiem interese ir, atsaucība. Izmanto šo iespēju, ka atbraucam pie viņiem,” stāsta reģistratore Olga Jasjuļaņeca.

“Sen jau bija plānā. Jau zināju, ka līdz skolai noteikti vajadzēs. Tas bija tikai laika jautājums,” tā spriež Verners.

“Nezinu, vai Valmierā līdz šim kaut kur citur varēja saņemt poti, es biju ārpus pilsētas, tāpēc nezināju, vai tāda iespēja bija. Es, protams, pieteiktos arī kādu citu dienu, bet tas ir ātrāk,” iemeslu, kāpēc atnākusi potēties tieši uz gadatirgu, komentē Rita.

Līdzīgas ainas šodien varēja ieraudzīt kopumā deviņās pilsētās Latvijā. Piemēram, Gulbenē, Krāslavā, Smiltenē un citur. Savukārt rīt var vakcinēties pret Covid-19 varēs Rezeknes novada Bērzgales Annas dienas tirgū.

Valstī kopumā Vakcinācijas temps saglabājas zems. Piecu darba dienu laikā 29 000 sapotēto cilvēku. Iepriekš uzstādītais mērķis bija 100 000 nedēļā.

2 komentāri