Gadā Latvijas tirgū izplata 3 000 000 maisiņu. Ar tiem var noklāt 55 futbola laukumus

0 Komentāru
Gadā Latvijas tirgū izplata 3 000 000 maisiņu. Ar tiem var noklāt 55 futbola laukumus
LETA

Tuvāko trīs gadu laikā Latvijā kardināli jāsamazina plastmasas maisiņu patēriņš – tā paredz Eiropas direktīvas.

Šobrīd vidēji mūsu valstī viens iedzīvotājs izmanto 190 maisiņus gadā, un tas ir tuvu vidējam rādītājam Eiropas Savienībā.

2019. gadā šim rādītājam uz vienu iedzīvotāju jābūt – 90 maisiņi gadā, bet 2025. gadā viens iedzīvotājs drīkstēs patērēt 40 maisiņus.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija norāda, ka valstīm šobrīd jāizvēlas optimālākais scenārijs, kā šo normu īstenot. Viens no iespējamiem risinājumiem Latvijā – maisiņi kļūs dārgāki.

VARAM Vides aizsardzības departamenta direktore Rudīte Vesere norāda: “Šogad esam nolēmuši izvērtēt reālo situāciju un novērtēt, kurš ceļš Latvijai ir visoptimālākais. Vai palikt pie šī nodokļa, kuram būtu jāceļ nodokļu likme, ko ir plānots darīt jau pat no nākamā gada 1. janvāra, ir sagatavots atbilstošs likumprojekts, un tālāk tiks vērtēta tāda pieeja kā jautājums, vai veikalos vispār vajadzētu būt bezmaksas šiem maisiņiem”.

Foto

Gada beigās būs zināms, kādu risinājumu izvēlēsies mūsu valstī. Iespējams, ka 2018. gadā pie kasēm vairs nebūs bezmaksas plāno maisiņu.

Video

0 Komentāru