Gada laikā 25 ar C hepatītu inficētu donoru asinis izmantotas ārstniecībā

Komentāri

Valsts asinsdonoru centrā – ar C hepatītu inficētas asinis. Tas kļuvis zināms pēc tam, kad donoru asinis pārbaudītas ar jaunu jutīgāku iekārtu.

Centrs par šo situāciju informējis visas slimnīcas, un kopumā apzinātas ap 200 inficētas asins komponentes. Līdz šodienai vēl nav ziņu, ka kāds no pacientiem, kam būtu pārlietas inficētās asinis, ar C hepatītu būtu saslimis.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

VAC gada laikā 28 slimnīcām ir nosūtījis brīdinājuma vēstules par iespējamu pacientu inficēšanos ar C hepatītu. Konkrēti Austrumu Klīniskā universitātes slimnīca tālāk šo brīdinājumu pārsūtījusi 39 saviem pacientiem.

Slimnīca aicinājusi savus pacientus, kuriem potenciāli inficētās asinis pārlietas, pārbaudīties – vērsties pie ģimenes ārsta papildu analīžu veikšanai. Austrumu slimnīcā saka, – šāda situācija piedzīvota pirmo reizi. Par piegādātajām asinīm līdz šim viņi bijuši droši.

Slimnīcas infektologs uzskata, ka atbildība par šo gadījumu viennozīmīgi jāuzņemas Valsts asinsdonoru centram.

Vēlā pēcpusdienā sasauktā preses brīfingā Valsts asins dienestā apgalvo, ka pagaidām nav ziņu, ka kāds pacients būtu inficējies. Tiesa, visi vēl nav apzināti un pārbaudīti.

Asins speciālistiem par notikušo ir skaidrojums – pērn decembrī iegādāta jauna, krietni modernāka tehnoloģija, ar kuras palīdzību 25 centra pastāvīgajiem donoriem atklāts C hepatīts. Un tas rada risku, ka tie asins komponenti, kuri izsniegti pārliešanai ārstniecības iestādēm, varētu būt inficēti un līdz ar to ir risks, ka infekcija var tikt nodota pacientiem.

Slimnīcām bijuši nodoti 195 šo inficēto donoru asins komponenti. Šobrīd ir zināms izlietojums tikai pusei no tiem. Pārējo – vairāk nekā 100 asins materiālu-  izlietojumu slimnīcas vēl skaidro.

Asinsdonoru centra direktore norāda, ka asins pārliešana nekad nav bijusi pilnībā droša, bet ar jauniegādāto tehnoloģiju inficēšanās risks būs zemāks.

Veselības ministrija gan norāda, ka šī, visticamāk, būs viltus trauksme, bet drošība ir pirmajā vietā un tāpēc šādas brīdinājuma vēstules ir izsūtītas.

Tomēr, ja kāds būs inficējies ar C hepatītu, valsts šim cilvēkam nodrošinās ārstēšanu.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl